Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tour de Zeleňák není jen o sportu, ale i o zábavě

Na 56 kilometrů dlouhou trasu náročným kopcovitým terénem Šluknovského výběžku se v sobotu 6. září vydal peloton více jak čtyř stovek cyklistů, aby pokořil již 24. ročník největšího amatérského cyklistického závodu v republice Tour de Zeleňák.
Na start se postavili závodníci více či méně trénovaní, na kolech podle poslední, ale i první módy, v aerodynamických oděvech, ale i ve vytahaných tričkách. Roli nehrálo ani pohlaví, takže ženy bojovaly o vavříny stejně srdnatě jako muži. Nezáleželo ani na věku, a tak nikoho nepřekvapila spící batolata vezoucí se s tatínky na tandemu, stejně jako pánové ve zralejších letech, z nichž nejzralejšímu Miroslavu Vaňkovi bylo letos osmdesát let. Do klání se zapojili i cizinci a cyklisté z celé republiky, z nichž mnozí tento závod považují za báječný a náročný trénink pro své další závodění.
Ti dobří, kteří do cíle vůbec dojeli, si na své konto mohou připsat čas tři hodiny a dvanáct minut. Ale ten nejlepší, kterým je Jakub Svoboda hájící barvy týmu MCK Kolokrám, se může chlubit časem 1:19:24. Svoboda si odnesl ze závodu zlaté vavříny nejen za celkové vítězství, ale i za vítězství v kategorii mužů do 39 let. V celkovém pořadí se za ním na druhém a třetím místě usadili David Jeřábek a Jan Novota, kteří dojeli ve shodném čase 1:19:39. Ti se také stali vítězi své kategorie mužů do 29 let.
V kategorii žen do 39 let byla nejlepší Bára Konšalová, která svým časem 1:30:34 strčila drtivou většinu mužů hravě do kapsičky svého závodnického trikotu. A o pouhých 81 setin sekundy za ní dojela vítězka kategorie žen do 49 let Iva Bezděková v čase 1:31:15.
Ale jízdou na kolech závod neskončil. Ta správná jízda se roztočila chvíli po dojezdu všech do cíle. A od odpoledních až do pozdních nočních hodin se nejen závodníci a pořadatelé, ale i fanoušci a hosté vydatně zásobovali dobrým guláškem a lahodným pivem, k čemuž jim hrály Tři sestry revival, Hustej Wimpy a Papír, sklo a plasty. Náladu jim navíc pozvedla i bohatá tombola, které vévodilo horské kolo, ale i spousta dalších hodnotných cen.
Tour de Zeleňák není jen sport, ale i zábava pro lidi, kteří se baví rádi. A za to všechno může oddíl cyklistiky TJ Rumburk, za přispění Města Rumburk a Author bike centre kola Brabec.

zelenak-1

Někteří závodníci chtěli být v cíli doopravdy první.

zelenak-1

Někteří šli raději pomalu a pěšky.

zelenak-1

A ti moudří pochopili, že jen ten, kdo maže, jede. Foto: Mark

Tisk Tisk | E-mail E-mail