Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Za tajemstvím Vlčích pramenů

prameny Již potřetí se letos v září konal pro obyvatele ústavů sociální péče v lobendavském ÚSP pochod po okolí Lobendavy, tentokrát s názvem Za tajemstvím Vlčích pramenů. Na start se postavilo celkem 13 tříčlenných družstev s doprovodem, a to z širokého okolí, například z ÚSP Brtníky, Jiříkov, Česká Kamenice a Krásná Lípa, z Domova důchodců v Lipové a z Domu s pečovatelskou službou ze Skalice.
Po trase soutěžící plnili různé úkoly, např. hod na cíl, přenášení vody, hledání různých předmětů a v cíli na ně čekal poslední záludný úkol – koulení popelnice na čas. Ale pak již na všechny čekala jen zábava a dobrý guláš uvařený v polní kuchyni, káva a zákusky přišly také k chuti.
Po vyhlášení výsledků a rozdání cen vypukl požár postavené chaloupky. To byl úlek a údiv, na zahradu přijeli hasiči z Dolní Poustevny. Ti chaloupku uhasili a ještě nechali zájemce vyzkoušet si jejich techniku. Hudební zábavu pod vedením p. Hanzala doplnily svou lahodnou chutí krásně nazdobené obložené salámové mísy a ovoce. A jaké byly výsledky soutěžního dne? Na prvním místě se umístilo družstvo domácích, na druhém místě družstvo z DSP Skalice a třetí obsadilo družstvo z ÚSP Brtníky. Dosažené výsledky však nebyly vůbec důležité. Nejdůležitější byla dobrá nálada, uskutečněné setkání a navázání nových přátelství.

Děkujeme všem sponzorům a kolegům a kolegyním, kteří pomáhali s přípravou a organizací celého soutěžního dne a OÚ Lobendava za spolupráci.

(redakčně kráceno)

Tisk Tisk | E-mail E-mail