Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Moravská Vlčnovjanka chce roztančit Rumburk

„Tam, kde hraje Vlčnovjanka, všechno dobré je…“ zpívá se v jedné z písniček oblíbené dechové hudby Vlčnovjanka, kterou založil v roce 1978 trumpetista Antonín Koníček v srdci Slovácka ve Vlčnově.
Vlčnovjanka se vypracovala v profesionální kapelu, patřící k nejlepším dechovým orchestrům nejen svého kraje, ale i celé České republiky. V jejich řadách hrají výborní amatéři a vedle nich profesionální hudebníci, absolventi konzervatoře v čele s uměleckým vedoucím a kapelníkem Pavlem Nevařilem, povoláním prvním trombonistou Filharmonie B. Martinů ve Zlíně.
Hlavní těžiště práce Vlčnovjanky spočívá v koncertní činnosti. Program koncertu je sestaven jednak z úprav lidových písní moravsko-slováckého regionu a dále z původní tvorby předních hudebních skladatelů tohoto hudebního žánru.
Koncertní vystoupení Vlčnovjanky přesahují daleko hranice naší vlasti, muzika je velmi známá a oblíbená v Německu, Belgii, a především v Holandsku, které je proslulé velkým obdivem a láskou k moravské dechovce. V současné době vystupuje orchestr v komponova-ném estrádním pořadu se sólisty Jožkou Malinou, Janou Minaříkovou a Eliškou Maděrovou.

Tisk Tisk | E-mail E-mail