Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pomožte 15. října těm, kteří žijí ve tmě

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých pořádá letos již devátý ročník veřejné sbírky Bílá pastelka.
Ve více než dvě stě padesáti městech, včetně Rumburku, se tak znovu objeví dobrovolníci v bíločerných trikách a budou prodávat originální bílou pastelku. Výtěžek sbírky bude použit na speciální výukové programy pro zrakově postižené, které mají pomoci nevidomým a slabozrakým k maximální samostatnosti a navrácení zpět do běžného života, např. formou výuky prostorové orientace a samostatného pohybu, výuky čtení a psaní Braillova bodového písma, doporučením vhodných rehabilitačních a kompenzačních pomůcek a nácviku práce s nimi.
Patnáctý říjen je od roku 1964, pod názvem Den bílé hole, mezinárodním svátkem zrakově postižených lidí. Podle údajů Světové zdravotnické organizace žije na celém světě asi 180 milionů lidí s vážným zrakovým postižením, z toho více než 40 milionů nevidomých.
Každý z nás může během malého okamžiku přijít o zrak, a aby nemusel bezmocně tápat ve tmě, potřebuje pomoc druhých. Pomožme jim také pouhým zakoupením bílé pastelky od dobrovolníků v ulicích měst dne 15. října 2008, nebo kdykoli přispěním do kasiček v podobě černého vodícího psa v obchodech, zasláním dárcovské SMS v hodnotě 30 Kč ve formátu DMS PASTELKA na číslo 87777 nebo převodem na účet 19-99663399/0800.
Děkujeme za vaši podporu.

Tisk Tisk | E-mail E-mail