Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk zavedl na živnostenském úřadě elektronické formuláře

Od 1. července 2008 mají podnikatelé možnost přímo na živnostenském úřadě za asistence pracovníka živnostenského úřadu vyplnit elektronickou podobu jednotného registračního formuláře, zkráceně JRF. Pod označením JRF jsou uvedeny veškeré tiskopisy určené pro podání na živnostenském úřadě. Pracovník živnostenského úřadu elektronicky vyplní jednotný registrační formulář a vytiskne, podnikatel si v něm údaje ověří a potvrdí svým podpisem.
K 1. říjnu 2008 se podnikatelům otevírá další možnost komunikace s živnostenským úřadem. Nyní mají možnost vytvářet elektronické podání JRF na svém počítači a odeslat ho přímo do elektronické podatelny živnostenského úřadu. Aplikace k vytvoření a odeslání podání JRF je k dispozici zdarma na veřejném webu živnostenského rejstříku (adresa: http://www.rzp.cz), a to včetně příručky s popisem možností využití, instalace, vyplnění a odeslání. Vytvořené elektronické podání je přímo aplikací JRF podepsáno uznávaným elektronickým podpisem podnikatele (podle ustanovení § 11 zákona č. 227/2000 Sb., zákon o elektronickém podpisu). Podmínkou pro využití této aplikace JRF je, že podnikatel je vlastníkem uznávaného elektronického podpisu.
Uvedené nové možnosti komunikace mezi podnikatelem a živnostenským úřadem dávají přednost elektronickému vyplnění formulářů přímo na živnostenském úřadě nebo na svém počítači před ručním vyplněním formulářů a tím potlačují nevýhody ručního vyplňování formulářů ze strany podnikatelů.

 

Ing. Jana Kusová

vedoucí obecního živnostenského úřadu

Tisk Tisk | E-mail E-mail