Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Až do Děčína odvezou cestující Honzík, Helenka a David

Z Dolní Poustevny až do Děčína jsou nyní vedeny přímé vlakové linky, a to bez nutnosti nepříjemného přestupování v Rumburku. Tuto změnu jistě ocení mnozí cestující, kteří se tak do tohoto města vzdáleného pouhých čtyřicet kilometrů od Rumburku dostávali vlakem skoro tři hodiny. Nyní se cestování zkrátilo o polovinu.
Navíc byly na tuto trasu nasazeny vybrané modernizované vlaky Regionova, a také na tratě do Šluknovského výběžku přibyly další tři kanárkově žluté vlakové jednotky. Ty se honosí romantickými jmény, například vlak č. 016 se jmenuje Honzík, sladká 017 je Helenka a David má číslo 047.
Vlaky Regionova vznikly přestavbou starších motorových přívěsných vozů. Cestující asi nejvíce zajímá interiér, který je vybaven decentními čalouněnými sedadly s hlavovými a loketními opěrkami. Nástupní prostor je nízkopodlažní a umožňuje tak pohodlný nástup handicapovaným občanům a cestujícím s kočárky a jízdními koly. Moderní je i pojetí toalet, které jsou také bezbariérově řešené a tudíž snadno přístupné osobám na invalidním vozíku, navíc jsou opatřeny ještě přebalovacím pultem pro nemluvňata a uzavřeným systémem EVAC, který umožňuje použití WC i ve stanici.
I když jsou vlaky Regionova stále poněkud hlučné, cestování v nich je již důstojné a sympatické.
Navíc na tratích Šluknovského výběžku pracuje většinou přívětivý a slušný personál, takže cestování, ať již za prací nebo turistikou je ve vlacích příjemné a radostné.

Tisk Tisk | E-mail E-mail