Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům Českého Švýcarska oslavil první narozeniny

Je to už rok, co bylo za přítomnosti prezidenta České republiky Václava Klause slavnostně otevřeno v Krásné Lípě nové moderní multifunkční a vzdělávací středisko Dům Českého Švýcarska. A stačilo pouhých dvanáct měsíců k tomu, aby si tento objekt vydobyl přední pozici v kulturním a společenském životě celého regionu.
Se svým dokonalým informačním systémem, informačním střediskem s internetovou kavárnou, nabídkou turistických služeb pro jednotlivce i skupiny a průvodcovskými službami zastává významné místo na poli turismu v celém regionu. Je vyhledávaným místem nejen turisty a návštěvníky Šluknovského výběžku, ale i místními obyvateli, podnikateli, učiteli a jejich žáky, kteří využívají jeho nabídku vzdělávacích programů a služeb.
V domě je multimediální expozice „České Švýcarsko – život, tajemství, inspirace“, jejíž součástí jsou i interaktivní exponáty, například větrný mlýn, lososí cesta nebo labyrint v krajině, a také panoramatická projekce Krajina zrozená z písku a moře. Výstava vrcholí v kinosále projekcí dvacetiminutového filmu Krajina tajemství.
První narozeniny Domu Českého Švýcarska oslavily desítky návštěvníků místních i z daleka.
Zdarma a s průvodcem si mohly prohlédnout celý objekt i se stálou expozicí. Před domem byly pro děti i rodiče připraveny stánky s ekologickými výrobky a hračkami, čekaly na ně i další zajímavé aktivity, při nichž si mohli vyzkoušet, jak separovat odpad, vyrobit si vlastnoručně kostivalovou nebo měsíčkovou mast či namalovaný keramický knoflík. Sladkou třešničkou na narozeninovém dortu byl na závěr koncert Spirituál Kvintetu, který zaplnil nádvoří před druhým novým domem Krásné Lípy, Domem volného času.
Dům Českého Švýcarska se za svůj krátký život může pochlubit i několika významnými návštěvami. Kromě prezidenta ČR Václava Klause ho navštívil i ministr zemědělství Petr Gandalovič, ministr školství Ondřej Liška, předseda Senátu ČR Přemysl Sobotka, ale i velvyslanec Nizozemského království Jan Lucas von Hoorn.

Tisk Tisk | E-mail E-mail