Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Naučte se pochodovat podle severského modelu

V posledních letech získává na oblibě tak zvaná severská chůze, neboli north walking. Jde o staronovou techniku aktivní chůze, která v sobě kombinuje chůzi, posilování a strečink s využitím k tomu uzpůsobených holí. Tento pohyb je vhodný i pro nesportovce v pokročilém věku.
Technika severské chůze se podobá chůzi na běžkách, při níž se díky aktivnímu pohybu nejen dolních, ale i horních končetin uvolňuje svalové napětí v oblasti zádových a ramenních svalů, významně se zvyšuje pohyblivost páteře a šetří se tím klouby dolních končetin, především kolen. Navíc odborníci tvrdí, že při tomto pohybu se spaluje až o 60 % kalorií za hodinu více, než při normální chůzi, což zcela jistě přivítají ti, kteří by se rádi nějakého toho tukového polštářku zbavili.
Ale chuť pustit se do této pohybové aktivity často zkazí nemožnost ověřit si, jestli námi používaná technika je správná a u začátečníků panuje mnohdy i nejistota, jestli by nám tento způsob pohybu vyhovoval.
Komunitní centrum Kostka Krásná Lípa nyní nabízí všem zájemcům o north walking možnost blíže se seznámit s touto technikou a případné nejasnosti a pochybnosti konzultovat s odborníkem. Během tří dnů, a to v pondělí 27. září, ve středu 29. září a v pondělí 3. listopadu se bude konat kurz severské chůze pod dohledem školeného trenéra. Pochodovat se bude po okolí Krásné Lípy a rychlost chůze bude přizpůsobena možnostem absolventů. Cena kurzu za jeden den je 70 Kč, pokud se však bude chtít zájemce zúčastnit všech tří dnů, což není podmínkou, zaplatí zvýhodněnou cenu – pouhých 190 Kč.
V rámci kurzu budou mít všichni možnost zapůjčit si i northwalkingové hole, takže není nutné hned si pořizovat vlastní. Přihlásit se je možné na tel. č. 412 354 849, nebo 15 minut před zahájením kurzu v Komunitním centru v Krásné Lípě. Kurzy začínají každý den v 16.00 hodin.

Tisk Tisk | E-mail E-mail