Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Premiérovou účast završili gymnazisté úspěchem

gymplaci Vůbec poprvé se v dlouholeté tradici krajské ekologické olympiády zúčastnili i studenti z rumburského gymnázia. A hned úspěšně. V krajském kole, které se konalo v uplynulém víkendu ve Šluknově, obsadili třetí místo.
Krajské kolo ekologické olympiády hostila Střední lesnická škola a Střední odborná škola sociální ve Šluknově, kam přijelo šestatřicet družstev ze čtrnácti škol Ústeckého kraje, nejpočetnější zastoupení pak mělo Gymnázium Louny. Talentovaní studenti se při soutěžním ekologickém klání sešli již po třinácté a stejně jako v minulosti, i letos porovnávali své znalosti, vědomosti a dovednosti v oblasti ochrany přírody a péče o životní prostředí. „Soutěží mezi sebou tříčlenná družstva, která povětšinou tvoří studenti s hlubším zájmem o přírodu, ekologii a životní prostředí,“ podotkl ředitel ekologické olympiády Jan Eichler.

Nejlepší znalosti prokázali gymnazisté z Teplic, kteří s přehledem obsadili první dvě místa. Třetí pak skončili studenti rumburského gymnázia. Vítězné družstvo postoupilo do národního finále, které se bude konat na jaře příštího roku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail