Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Sen zvířat 2008 s účastí Záchytných kotců města Rumburk

Pracovnice záchytných kotců Iva Michalů a Martina Mihulková vzorně reprezentovaly Rumburk na celostátní výstavě útulků pro opuštěná zvířata Sen zvířat 2008, která se konala ve Vinoři u Prahy v sobotu 20. září. Účast našeho zařízení vzbudila zájem známých osobností, jako např. herečky Květy Fialové a dalších především proto, že jako jediné tohoto typu zde prezentované vyniklo mezi ostatními.
Rumburský pes Artuš získal hlavní cenu výstavy – pohár „Voříšek roku“. Toto ocenění s sebou přineslo také větší množství hodnotného krmiva a chovatelských potřeb. A co hlavně, Artuš, další dva psi a kočka našli na výstavě nové majitele.
Ke zdaru akce přispěli sponzorsky Iva Schäferová, Josef Drchota a rodina Lukačovičových, Dana Konupková se postarala o slušivý sestřih pejsků.
Pro informaci našim čtenářům uvádím, že Sen zvířat již potřetí pořádá vydavatelství časopisu Planeta zvířat pod záštitou Nadace na ochranu zvířat. Jejím cílem je sjednotit všechny útulky z celé republiky za účelem umístění opuštěných a týraných zvířat, podpořit všechny organizace a jednotlivce, kteří se o tato zvířata starají, zajistit jim věcné dary pro svěřence a těm umožnit najít nová přátelství a kontakty. Letošního ročníku se zúčastnilo 40 útulků a organizací, které přivezly 215 psů a koček. Více jak polovina z nich našla nový domov. Hoffmanovým Dvorem prošlo 4205 návštěvníků. Duše projektu paní Hanka Kubátová se řídí citátem: „Domov není tam, kde bydlíme, ale tam, kde nám rozumějí.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail