Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Děčínsko má nového senátora starostu Rumburku Jaroslava Sykáčka

sykacek Druhá polovina října přinesla na politickou scénu České republiky, ale i Ústeckého kraje a Šluknovského výběžku řadu zásadních politických změn. Jednou z nich je i zvolení nového senátora za děčínský okres, kterým se po druhém volebním kole stal rumburský starosta Jaroslav Sykáček, nezávislý kandidát za ČSSD.
S náskokem téměř sedmi tisíc hlasů deklasoval svého soupeře, děčínského primátora Vladislava Rašku z ODS, a zasedne tak do senátního křesla po odstupujícím senátorovi za okres Děčín Josefu Zoserovi, starostovi Jiřetína pod Jedlovou.
Podporu voličů získal Jaroslav Sykáček nejen na Šluknovsku, ale i v ostatních obcích regionu a překvapivě i v samotném Děčíně, kde ho volilo téměř 54 procent voličů, zatímco k děčínskému primátorovi se přiklonilo 46 procent.
V děčínském regionu přišlo ve druhém kole k volebním urnám 26,29 % zapsaných voličů, kteří odevzdali 27.597 platných hlasů. Starosta z Rumburku tak celkově zvítězil nad Raškou poměrem hlasů 17.016 ku 10.581.
Jeho obliba byla zřejmá mezi voliči již po prvním kole, kdy za sebou s přehledem zanechal ostatní kandidáty. O téměř devět set hlasů přeskočil Rašku a o dvanáct set Josefa Zosera, obhajujícího post senátora. Dále za ním zůstal kandidát za KSČM Václav Šenkýř, neuspěli ani další kandidáti ze Šluknovského výběžku – zelená Monika Lampová a severočech Mirko Bernas. O drtivém nezájmu voličů může hovořit i Miroslava Švubová ze Strany pro otevřenou společnost, Ilona Tůmová, kandidátka Strany důstojného života, a Miroslav Červenka hájící Právo a spravedlnost.
„Tak silnou podporu voličů jsem nečekal, zvláště poté, co se v posledním týdnu předvolební kampaně na mne sesypala spousta nesmyslných pomluv a špinavostí,“ přiznává Jaroslav Sykáček. „Ale o to více mě důvěra všech těchto lidí zavazuje a rád bych jim všem za jejich důvěru poděkoval. A také děkuji odstupujícímu senátorovi Josefu Zoserovi a Václavu Šenkýřovi za jejich podporu ve druhém kole senátních voleb,“ dodává nový senátor Jaroslav Sykáček, pro kterého vítězství ve volbách bylo i příjemným dárkem k padesátým narozeninám.

Tisk Tisk | E-mail E-mail