Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jubilejní desátý ročník free Tibet se přestěhoval do Rumburku

Letos se do Rumburku přestěhoval z nedalekých Mikulášovic desátý ročník kultovního festivalu free Tibet, který pořádá občanské sdružení Attack from North. Na hlavní scéně Domu kultury Rumburk se stovkám diváků představilo osm kapel v čele se Skyline, Toxic People, rock-popová Mandrage, temná a temperamentní kapelka X-left to die nebo houpavé pražské ska Discoballs a další. O zábavu se na malé scéně postaralo osm dýdžejů, a kdo hledal klid a relaxaci, mohl si od vášnivého tance a ryčné hudby odpočinout v čajovně Ve Vlnách ve výstavní síni a prohlédnout si výstavu o Tibetu.
Pořadatelé se pro Rumburk rozhodli ze dvou důvodů. Zaprvé sál v Mikulášovicích není v provozu a zadruhé chtěli pro diváky co nejlepší komfort. Dům kultury Rumburk je nově zrekonstruovaný, je tam výborné ozvučení, světla a perfektní zázemí pro návštěvníky.
Se zázemím, které jim rumburský dům kultury poskytl, byli pořadatelé spokojení a libovali si i diváci. Nadšení byli nejen s výběrem kapel, ale i s organizací, o čemž svědčí celá řádka nadšených vzkazů na webových stránkách free Tibetu.
Jestli se bude další ročník konat opět v Rumburku je otázka, na kterou zatím nikdo nedokáže odpovědět. Záleží na tom, zda bude zájem ze strany pořadatelů festivalu, ale i ze strany rumburského domu kultury. Ale jasno je v tom, že diváci i samotné kapely by jedenáctý free Tibet v Rumburku přivítali s nadšením.

free-tibet-269

Skupina Toxic People patřila k tomu lepšímu, co free Tibet nabídl. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail