Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kampak máme namířeno?

strelnice Kampak máme namířeno?

Restaurace Střelnice v Rumburku

/v Domě kultury Rumburk, tel.: 604 164 678/

Restaurace Střelnice v Domě kultury Rumburk voní novotou. Rekonstrukce byla dokončena v roce 2006, takže není divu. Několikrát jsem tu byl na kávičce, po koncertě jsem občas vypil i něco ostřejšího a teď jsem zkusil oběd.

Dorazili jsme před polednem a bylo téměř plno. Příčinou zřejmě byla burza středních škol a učilišť, která se konala v prostorách domu kultury. Ale nakonec myslím, že tu slušně vaří a mívají tu plno i tak.

Ani jsme nestačili přečíst denní nabídku a už u nás byla servírka. V rychlosti jsme si objednali obě polévky, hovězí vývar (15 Kč) a hrachovku (20 Kč). Jako hlavní chod potom smažený sýr (65 Kč) a hradeckou kuřecí směs (65 Kč). Na otázku, co je hradecká kuřecí směs, jsem se dozvěděl, že je to něco jako čína.

A jak to bylo všechno doopravdy a jak to chutnalo?

Tedy, polévky byly poctivé, domácí, jako od maminky. Výhrada směřuje k osmaženým chlebovým kostičkám v hrachovce. Kdybych kousal zbrkleji, měl by můj zubař ještě více práce. Ale nutno dodat, že hovězí vývar se v ten den dával k hlavnímu jídlu zdarma, což bylo velice sympatické.

Hradecká kuřecí směs byla variací na Univerzální Hnědou Omáčku, a říkám rovnou, varianta vcelku povedená. Oproti znojemské, která obsahuje okurky, nebo oproti frankfurtské, která obsahuje párečky, hradecká obsahuje žampiony a papričky.

O smaženém sýru můžeme říci, že chutnal jako smažený sýr. Jak se čekalo, byl propečený, jak má být, neurazil, ani nenadchl. Klasika. Hranolky chutnaly spíše po bramborách než po škrobu. Co víc si přát? (Skutečné hranolky! Ale buďme na zemi.)

Děvčata, která obsluhovala, byla velmi rychlá. Ovšem jen do momentu, kdy donesla hlavní jídlo. Potom jsme pro ně byli téměř neviditelní. Skrz kávu (presso za 25 Kč s výborným bonbónkem Cool) jsem se málem

umával. Stejně nás „vysklily“, i když jsme chtěli platit.

Dohromady, sportovní terminologií řečeno, nástup do zápasu byl famózní, potom jako by mužstvu došly síly. Základní téma oběda, najíst se a nemít námitky, bylo splněno. Družstvu servírek bych potom jen doporučil, aby sjednotilo dresy a využilo spíše ty klasické. Tedy černou s bílou.

 

P.S. V restauraci hraje televize. Hraje sice potichu, ale i tak, televize v restauraci je zlo! Když zrovna nevyhráváme nějakou olympiádu nebo mistrovství světa.

 

zdroj: www.vybezek.eu

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail