Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na motokrosové dráze se setkali dvě generace

Motosport klub Suzuki Rumburk pořádal v úterý 28. října již desátý ročník motocyklového závodu – setkání dvou generací, juniorů a seniorů.

Mezi juniory skončil na prvním místě v nejslabší třídě do 65 ccm Rumburák Jan Bílý. V silnější třídě (licence do 85 ccm) zvítězil Jan Jelínek, za ním se

umístil Pavel Wais, oba z Rumburku. V téže třídě bez licence obhájil vítězství z loňského roku František Múčka ze Mšena. Ve třídě MX 2 vyhrál Jiří Coufal z Frýdlantu, MX 2 bez licence vyhrál varnsdorfský jezdec Rostislav Schoř, za ním skončili Marek Plíhal z Varnsdorfu a Petr Horák z Jiřetína.

U seniorů byl výsledek následující. Ve třídě MX 1 jel z místních nejlépe Milan Šlenc, na druhé místě skončil Aleš Coufal z Frýdlantu a za ním Jiří Fajgl z Mělníka. Ve třídě veterán do 50 let zvítězil v duelu dvou Rumburáků Jaroslav Jelínek před Jiřím Kosařem. Mezi veterány nad padesát let byl nejlepší Miroslav Ryšavý.

Kategorii veterán klasik nad 60 let (na motocyklech starších více jak 30 let) vyhrál Jiří Kraus z Dolního Podluží na Jawa 400, druhý dojel Julius Branda z Prahy na stroji Jawa 360.

Závod čtyřkolek byl zajímavý tím, že všichni jezdci byli místní. Tuto kategorii vyhrál Pavel Ventura, na druhém místě se umístil Martin Schejbal a za ním dojel Josef Drobeček.

Vyvrcholením celého odpoledne byl závod o putovní trofej Motosport klubu Suzuki, který vyhrál Daniel Oplt ze Starých Křečan.

Tak, jako ostatně každý rok, neodjížděl s prázdnou žádný ze závodníků. Kromě pohárů bylo rozdáno i něco navíc. Všem se závody velice líbily, a proto přislíbili účast i na příštím, již jedenáctém ročníku.

Na závěr bych rád poděkoval všem, díky nimž se mohly závody uskutečnit. Sponzorům, kteří pomohli finančně, ale také spolupořadatelům závodu, dobrovolným hasičům z Jiříkova a Zdravotní službě Rumburk, která byla také přítomna.

Na příští rok byly sponzorem zakoupeny nové motocykly na půjčování s možností jejich odprodeje na splátky.

Ladislav Pospíšil

Tisk Tisk | E-mail E-mail