Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na pomoc Romům přichází Lokální partnerství Šluknovsko

V červenci letošního roku vzniklo ve Šluknovském výběžku partnerství organizací zaměřených na zlepšení stavu sociálně vyloučených obyvatel, a to z popudu Odboru pro sociální začleňování Úřadu vlády ČR. Ustavující setkání Lokálního partnerství Šluknovsko se konalo 23. července a do dnešního dne se sešlo již při třech schůzkách.
Na poslední setkání v pátek 31. října pozvala Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách do komunitního centra v Krásné Lípě obce a organizace, které ovlivňují nebo mohou ovlivnit život dotčených obyvatel. Do oblasti, kde agentura působí, spadají obce Varnsdorf, Rumburk, Krásná Lípa, Chřibská, Rybniště, Doubice, Jiřetín pod Jedlovou, Dolní a Horní Podluží a Česká Kamenice. Jednání se zúčastnilo 13 zástupců partnerských organizací a nový koordinátor Agentury pro sociální začleňování Štěpán Bolf.
V lokalitě bylo v letošním roce zpracováno 13 projektových záměrů, ze kterých bylo agentuře ke schválení doporučeno sedm projektů. Prostřednictvím agentury na Šluknovsko putují první finanční prostředky na projekty související s možnostmi zaměstnání sociálně vyloučených a na podporu šicí dílny. K přípravě dalších byly zřízeny čtyři skupiny, které se zaměřily na zlepšení vzdělanosti, bydlení, zaměstnanost, terénní sociální práci a poradenství.

Tisk Tisk | E-mail E-mail