Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na prahu divadelní sezóny 2009

Řada divadelních příznivců již netrpělivě očekává nabídku Domu kultury Rumburk na rok 2009. Zavedení předplatného po mnoha letech a divadelní tituly uvedené v tomto roce způsobily značně zvýšený zájem o návštěvu Střelnice, kde se vystřídala řada divadelních celebrit České republiky.

 

S povzdechem je však nutno veřejnosti připomenout, že pořádání divadelních představení je limitováno technickými možnostmi domu kultury, který často nemůže akceptovat technické požadavky řady divadel. Především se to týká jevištních tahů, které DK nemá, ozvučovací i osvětlovací techniky, která má podstandardní vybavenost, šířky i hloubky jeviště na velkém sále DK.

Právě z těchto důvodů se např. v tomto roce neuskutečnilo vystoupení divadla Spejbla a Hurvínka, odmítnutí přišlo od Činoherního klubu v Praze, vzdát jsme se museli řady muzikálů, operetních, baletních a operních představení. Tyto technické aspekty tak značně ovlivňují možnosti výběru divadelních, hudebních i jiných pořadů.

Divadelní sezóna s tituly představení pro rok 2009 bude také rozdělena i zveřejněna zvlášť pro 1. a 2. polovinu roku. Je to proto, že již nyní nejsou divadla schopna sdělit ani garantovat termíny na druhou polovinu roku 2009. Řada z vás ví, že divadelní fermany se sestavují často na tři měsíce předem u kamenných divadel a podle toho se pak následně mohou plánovat zájezdová vystoupení mimo svou Alma Mater do jiných měst.

Všem zájemcům však mohu sdělit, že divadelní dramaturgická koncepce je již na světě a tituly od ledna do května 2009 zajištěny. Divadelní sezóna roku 2009 ponese název Divadelní celebrity CZ. Tento název skutečně odráží sestavu divadelních umělců, herců, kteří Rumburk navštíví a představí se v hlavních rolích divadelních inscenací.

Pro rok 2009 je naplánováno uvedení celkem osmi divadelních představení, která byla vybrána mimo jejich protagonisty také se zřetelem na pestrost divadelních žánrů. Návštěvníci tak uvidí situační komedie, parodie, satiru, operetu, muzikál, historické drama i detektivní příběhy.

Již nyní pro ty netrpělivé uvádím tituly pro 1. polovinu roku, zatím bez konkrétních termínů, které budou zveřejněny začátkem prosince: Na tý louce zelený – opereta s J. Zímou, KUMŠT (Tříska, Hrušínský, Kačer), Casanova – F. Němec, Vlasy (Hair) – světově známý muzikál (filmová verze v režii M. Formana), Na Brusel Vávro na Brusel… F. R. Čech a herci jeho divadelní společnosti. Prozradím také, že na 2. polovinu roku je v jednání vystoupení Divadla J. Cimrmana, Kachna na pomerančích (V. Žilková + M. Stropnický), představení s O. Kaisrem, J. Lábusem a dalšími.

Předplatné na divadelní sezónu v roce 2009 bude zahájeno 1. 12. 2008 a celý program DK Rumburk lze průběžně sledovat na jeho webových stránkách www.dkrumburk.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail