Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Přijďte si do Krásné Lípy vyzkoušet čichárium a hmatárium

Jestli nevíte, co si pod těmi podivnými názvy máte představit, přijeďte se podívat do terénní ekologické základny Buk v Krásné Lípě. Vytvořili jsme zde smyslově naučnou stezku, která umožní poznat přírodu všemi smysly.

Návštěvníci se musí připravit na to, že neuvidí klasickou stezku s naučnými tabulemi a textem, ale se zastaveními, která mají možnost přímo si vyzkoušet. Mohou poslouchat lesní zvuky či sami hrát na lesní xylofon, očichat rostliny nebo stopovat zvířátka. Za teplého počasí mohou také bosky a se zavřenýma očima projít hmatovou stezku a zjistit, jestli poznají, zda jdou po kamení nebo třeba po šiškách. Hmatem a čichem mohou prozkoumávat také různé předměty z přírodních materiálů schované v krabičkách – to je ono hmatárium a čichárium. A jen tak mimochodem si mohou prohlédnout hmyzí hotel nebo různé druhy ptačích budek. Znavení průzkumníci pak mohou své smysly nechat oddechnout ve stromovém odpočinkovém areálu.

Nová smyslově-naučná stezka Les plný smyslů je určena především dětem z mateřských a základních škol v okolí. Využít ji ale může kdokoliv, kdo má chuť vyzkoušet si les na „vlastní kůži“. Naučnou stezku vytvořila Základní organizace ČSOP Tilia za podpory společnosti RWE Transgas Net, generálního partnera Českého svazu ochránců přírody, a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

stezka

Návštěva naučné stezky v Buku u Krásné Lípy donutí k činnosti všechny lidské smysly, což ocení především ti nejmenší. Foto: sp

Tisk Tisk | E-mail E-mail