Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šluknovskou lesnickou školu po rekonstrukci otevřel svatý Hubert

Za zvuků fanfár lesních rohů a v doprovodu studentů Střední lesnické školy ve Šluknově navštívil 7. listopadu město Šluknov svatý Hubert. Nejdříve zavítal do nově zrekonstruované lesnické školy a poté se zastavil před šluknovskou radnicí, kde mu starosta Milan Kořínek slavnostně předal symbolický klíč od města a tím i vládu nad tímto městem.

První zpívanou Hubertskou mší v kostele sv. Václava byla uctěna památka tohoto světce, patrona všech myslivců a střelců, řezníků, kožešníků, soustružníků, optiků, kovodělníků, slévačů, matematiků a výrobců matematických přístrojů. O jeho ochranu a pomoc ho žádají všichni ti, kteří byli pokousáni psem, uštknuti hadem a nebo jen ti, kteří mají strach z vody.

A protože svatý Hubert byl za svého života nejen vášnivým milovníkem lovu, ale také hýřivých zábav, dodržují po staletí myslivci a Hubertovi příznivci i tuto tradici a v den jeho svátku se ve večerních hodinách oddávají nezřízenému veselí, hodování a popíjení lahodných nápojů. Nejinak tomu bylo i letos ve Šluknově, kde Hubertská zábava pokračovala dlouho do noci. A svatý Hubert má zajisté i díky tomu město Šluknov opravdu rád.

hubert

Svatý Hubert přijel na návštěvu Šluknova v doprovodu ředitele Rudolfa Sochora a studentů Střední lesnické školy Šluknov a slavnostně zahájil novou životní etapu této školy po nákladné rekonstrukci. Foto: www.vybezek.eu

Tisk Tisk | E-mail E-mail