Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vlak se srazil na přejezdu s kamionem

kamion Kuriózní dopravní nehoda se stala v úterý 11. listopadu krátce před polednem na železničním přejezdu mezi Rumburkem a Starými Křečany.

Řidič kamionu, jedoucí s prázdným návěsem z Mladé Boleslavi pro zboží do železáren ve Velkém Šenově, si spletl cestu, a místo aby jel z Rumburku rovnou do Šluknova, zamířil si to přes Staré Křečany do Brtníků. Svůj omyl si uvědomil pár metrů za železničním přejezdem, a tak se pokusil zacouvat zpátky, aby se znovu dostal na hlavní silnici. Při couvání ale odřel nedaleko stojící osobní vozidlo a v následném zmatku se mu podařilo ulomit sloup výstražného světelného zařízení. Situaci mu navíc zkomplikoval měkký a podmáčený terén, na němž se návěs vozidla začal smýkat a kamion se stal těžko ovladatelný. Ve chvíli, kdy se kabina kamionu dostala na koleje železničního přejezdu, narazil do ní osobní vlak jedoucí z Rumburku do Dolní Poustevny. Tomu se podařilo zastavit až o tři sta metrů dále. Ve vlaku sedělo sedmnáct cestujících a naštěstí nikdo z nich, ani řidič vlaku, nebyl zraněn. Řidič kamionu utrpěl drobné zranění dolní končetiny, které si nevyžádalo nemocniční ošetření.

Na místě, kromě dopravní a městské policie, zasahovali i drážní hasiči z Liberce a jednotky hasičů z Rumburku a Varnsdorfu, které zajistily unikající provozní kapaliny z havarovaného kamionu. Škody na lokomotivě přesáhly osmdesát tisíc a na výstražném zaříze-ní padesát tisíc korun. Kabina kamionu je podle polského řidiče „zralá“ na sešrotování, předběžná škoda je vyčíslena na tři sta tisíc korun.

Tisk Tisk | E-mail E-mail