Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Výstavu Vzdělávání 2009-2010 navštívily stovky dětí

Více jak pět stovek žáků devátých tříd základních škol Šluknovského výběžku v doprovodu svých učitelů a někdy i rodičů si nenechalo ujít příležitost blíže se seznámit s možnostmi studia na středních školách a navštívilo výstavu Vzdělávání 2009-2010, kterou již podeváté pořádal v rumburském domě kultury Úřad práce Rumburk.

O možnost prezentovat svou školu před širokou veřejností projevuje zájem rok od roku stále více středních škol, které se již neomezují jen na rozdávání informativních letáčků, ale i praktickými ukázkami se snaží do svých lavic nalákat co nejvíce budoucích studentů.

A tak se návštěvníci burzy mohli nechat učesat od budoucích kadeřnic nebo nalíčit od kosmetiček studujících na Střední škole služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu, ochutnali dobroty vyrobené budoucími kuchaři, nebo při módní přehlídce obdivovali vkusné oděvy z šicích dílen této školy.

Výrobky svých žáků předvedla i Vyšší odborná a Střední průmyslová škola sklářská z Nového Boru, Střední škola tvorby a designu nábytku z Liberce, SOŠ mediální grafiky a polygrafie z Rumburku, Střední lesnická škola ve Šluknově a další téměř dvacítka vystavovatelů z Ústeckého i Libereckého kraje.

O tom, že tato výstava má efekt, svědčí i slova ředitele Evropské obchodní akademie v Děčíně Ing. Jiřího Petráška, který se netají tím, že po jejich loňské účasti na rumburské výstavě Vzdělávání značně vzrostl počet zájemců ze Šluknovského výběžku o studium na této škole. „Tato výstava nám hodně pomohla prezentovat naši školu v tomto poněkud odlehlém regionu a velký zájem žáků ze Šluknovska o studium na Evropské obchodní akademii to jen dokazuje. Byli jsme tím velice příjemně překvapeni a domníváme se, že i v letošním roce bude počet přihlášených stoupat,“ předpokládá Jiří Petrášek.

Výstava Vzdělávání je užitečná nejen pro vzdělávací instituce, které se zde prezentují, ale je velkým přínosem i pro samotné žáky a jejich rodiče. Ti mají možnost se zde seznámit nejen s oborem, který by chtěli studovat a dozvědět se, jaké by bylo jejich uplatnění na trhu práce po absolvování školy, ale i zjistí, jaké další možnosti, vedle studia, jim škola nabízí. Například jaké kroužky škola otevírá, jaké je sportovní a kulturní vyžití studentů, jaké je ubytování na internátech, kolik stojí stravování, jak náročné je dojíždění do školy a další podrobnosti.

burza

Vystavovatelé se na výstavě Vzdělávání 2009-2010 předháněli v nápaditosti stánků a ukázek své práce, aby získali co nejvíce zájemců o studium na jejich školách. Foto: www.vybezek.eu

Tisk Tisk | E-mail E-mail