Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letos poprvé bojovali judisté O pohár severu

Po několika letech se stal dějištěm judistických zápasů opět Rumburk. Oddíl JV JUDO Rumburk se stal za podpory spřáteleného oddílu Slovanu Varnsdorf organizátorem prvního ročníku turnaje O pohár severu.
Místem konání bylo v sobotu 15. listopadu 2008 příjemné prostředí sportovní haly Sportcentra – koupaliště Rumburk, jehož zázemí plně vyhovovalo svým vybavením a servisem nejen potřebám závodníků a jejich doprovodu, ale i příchozím divákům.
Do soutěže, která byla určena dětem od čtyř do dvanácti let, se přihlásilo 144 závodníků ze 14 oddílů, z toho dva oddíly přijely i ze sousedního Německa. Utkání proběhla na třech tatami (žíněnkách).
Vítězové jednotlivých kategorií získali díky sponzorům medaile, diplomy a věcné ceny. Všichni medailisté pak přinesli svým oddílům důležité body do soutěže družstev. Pohár severu získala tři nejlepší družstva. Největší pohár za první místo putoval do Teplic, za druhé do Chomutova a za třetí místo (k naší velké radosti) zůstal domácímu oddílu v Rumburku.
Svými body přispěli k zisku poháru tito medailisté: 1. místo – Hörnerová, Koutecký, Macoun a Rigo, 2. místo – Hovorka, Kotmelová, Koutecká, Pešek, 3. místo – Grof a Kolařík.
Náš velký dík patří všem sponzorům (uvedeni na letácích JV JUDO Rumburk), bez kterých by se tato akce nemohla vůbec uskutečnit, především Městu Rumburk a SRASu, ale i ostatním firmám a mnoha dalším ochotným lidem, včetně trenérů a našich starších judistů, kteří pomohli vlastními silami při přípravě, v průběhu i při ukončení turnaje.
Dle ohlasů se první ročník velmi vydařil a všichni zúčastnění se již těší na ročník další. Doufejme tedy, že boj O pohár severu se stane v našem městě tradicí.

Tisk Tisk | E-mail E-mail