Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Policisté si v restauracích na Šluknovsku pořádně užili

Na šest desítek mužů zákona bylo v nočních hodinách z pátku na sobotu 15. listopadu zapojeno do mimořádné policejní akce, která proběhla ve Varnsdorfu, v Rumburku a horní části Šluknovského výběžku. Akce s příhodným názvem Babylon, nebo lépe „bejbylon“, byla především zaměřena na děti, tudíž nezletilé a mladistvé, a na kontrolu požívání alkoholických nápojů těmito mladičkými zákazníky. A tak se policisté vydali do restaurací a náleven a kontrolovali, zda barmani a výčepní dodržují zákon a drží zábavychtivé dětičky dál od alkoholických lákadel.
Výsledky byly alarmující. Hned v první kontrolované restauraci ve Varnsdorfu, v tzv. Kuželkárně, polapili policisté šest výrostků mladších osmnácti let, u kterých dechová zkouška prokázala, že si k dobré náladě pomohli kapkou lahodného moku. Ale žně měli strážci zákona i v jiných restauracích, a tak v jejich síti nakonec uvízlo celkem třiadvacet podnapilých mladistvých a nezletilých. Tito hříšníci byli pracovníky odboru sociálních věcí předáni k převýchově a potrestání rodičům. Ale na problémové rodiny a jejich děti si sociální pracovníci ještě nějakou dobu posvítí a ze svých rukou je hned tak nepustí.
Do zorného pole policistů se ale dostali i hříšní barmani a výčepní, kteří budou hořce litovat každé koruny, kterou na nezletilcích vydělali.
Kontroly se zúčastnili i hasiči, kteří ji využili k plnění svých povinností a zjistili hned v sedmi provozovnách porušení požárních a bezpečnostních předpisů. A majitele restaurací nyní čeká správní řízení.
Policejní razie byla úspěšná i v jiných oblastech. Ve varnsdorfské herně Peklo vyhrával personál světové písničky svým návštěvníkům z nelegálně vypálených hudebních CD disků. Pracovníci OSY ve spolupráci s kriminalisty tu zabavili celkem 530 kusů těchto plagiátů a hříšník, který se toho dopustil, je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu.
A aby toho nebylo málo, soustředili dopravní policisté během této rozsáhlé akce svou pozornost na bezpečnost nočních silnic a ulic a také na alkohol a drogy v krvi řidičů. Veškeré testy na přítomnost omamných a psychotropních látek byly negativní, ale tři řidiči požili před jízdou alkohol, a tak jejich ráno s kocovinou a bez bodů nebylo příjemné.
Policejní tiskový mluvčí Ladislav Cvik uvedl, že podobné policejní akce zaměřené na alkohol u mladistvých a nezletilých a u řidičů se dají na Šluknovsku očekávat i v příštích týdnech. Z pochopitelných důvodů bližší termín neuvedl.

Tisk Tisk | E-mail E-mail