Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pro budoucí správce sítí se otevírá ve Varnsdorfu Cisco akademie

skola-vdf Minulý rok nabídla Střední průmyslová škola technická ve Varnsdorfu svým studentům možnost vzdělávání v oboru počítačových sítí prostřednictvím programu Cisco Networking Academy. Po dvou ověřovacích kurzech, které prokázaly, že zájem studentů o výuku počítačových sítí je obrovský, rozhodla se škola ke spuštění plného provozu Cisco akademie, k čemuž došlo slavnostním přestřižením pásky v pátek 14. listopadu. A při tomto aktu byla i slavnostně otevřena nová učebna počítačových sítí, která byla v průběhu roku 2008 rozpočtem 250000 Kč vybavena nejmodernějšími technologiemi společnosti Cisco.
Slavnostního otevření se zúčastnili nejvýznamnější partneři školy, především Ing. Karol Kniewald za společnost Cisco, varnsdorfský starosta Ing. Josef Poláček a krajský radní Ing. Petr Jakubec (SŠS a CR).
Nová učebna síťových technologií je vybavena šesti samostatnými pracovišti a umožňuje práci až dvanácti studentům. To je zárukou individuálního přístupu ke studentům a umožňuje každému studentovi práci na skutečném zařízení. Tu si budou moci vyzkoušet již za několik týdnů, kdy bude kurz CCNA 2 spuštěn. Tento kurz bude přínosem především budoucím správcům počítačových sítí u malých i velkých podniků. Součástí výuky je nejen vytvoření počítačového programu, ale i kabeláž a další znalosti nutné ke správnému vedení a provozu IT sítí.
Toto vzdělání získané v kurzu CCNA 2 si mohou zájemci dále rozšiřovat, a to dokonce i při studiu na vysokých školách.

Tisk Tisk | E-mail E-mail