Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dům kultury v Rumburku připravil pro své příznivce Hudební klub

Zájemcům o nekomerční menšinové hudební žánry připravil Dům kultury Rumburk na rok 2009 cyklus devíti koncertů s názvem Hudební klub.
Je na místě zdůraznit, že tyto koncerty jsou určeny pro širokou veřejnost občanů. Nejde tudíž o nějaký uzavřený klub s členskými legitimacemi, ale o název žánrově specifických hudebních pořadů, které postupně chtějí návštěvníkům představit interpretační špičkové umělecké osobnosti z celé České republiky.
Hudební klub tak vlastně nahrazuje cyklus koncertních pořadů roku 2008 s názvem Kruh přátel hudby, v podvědomí občanů vnímaný jako série koncertů tzv. vážné hudby.
Jak se však říká, změna je život, a je potřeba dát nový obsah dnes již vyčpělým anachronickým pojmům a názvům. Své interpretační umění ve třech koncertech představí během roku také Rumburský komorní orchestr, dnes již zřízený rozhodnutím Rady města Domem kultury Rumburk, zpěváci a sólisté hudeb-ních nástrojů různých menšinových nekomerčních žánrů (koncerty pro harfu, violu, kytary, folk, folklor, folkrock…).
Hudební štamgasti si tak při vybraných koncertech přijdou na své. Dům kultury právě tímto cyklem koncertů Hudebního klubu demonstruje svou podporu nekomerci a výkonným umělcům, kterým dnes již zcela zkomerciovaná masmedia dávají zanedbatelný prostor v šíření jejich umění.
Všem návštěvníkům koncertů Hudebního klubu přejeme výsostné zážitky a prožitky z těchto vystoupení.

Tisk Tisk | E-mail E-mail