Rumburské děti opět navštívily mezinárodní festival dětského umění v Holandsku

Tištěné noviny 24/2008 | 18. 12. 2008 | Nezařazené

V jednom z loňských čísel Rumburských novin jste měli možnost číst o cestě deseti rumburských dětí na mezinárodní festival dětského umění v Holandsku. Rok se s rokem sešel a dalších osm dětí ze základních škol Pastelka a U Nemocnice vycestovalo opět. Tentokrát do holandského města Leusden, kde se ve dnech 21. – 24. listopadu tento festival konal.
Děti měly velice bohatý program. Na festivalu předvedly své vystoupení na-zvané Veselý samovar a mohly pak sledovat i vystoupení dalších účastníků z Holandska, Německa, Belgie, Francie, Ruska, Lotyšska, Litvy a Jižní Osetie. Prohlédly si Rotterdam, navštívily město mlýnů Kinderdijk, město porcelánu Delft a absolvovaly plavbu lodí po řece Maas.
Tento mezinárodní projekt pro naše děti opět připravila Ing. Alla Pokorná, učitelka Ruské školy, a finančně z velké části zajistila Mezinárodní akademie vzdělávání paní Oksany Smit.
Všem sponzorům patří náš dík za to, že dětem cestu umožnili.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2008/12/18/rumburske-deti-opet-navstivily-mezinarodni-festival-detskeho-umeni-v-holandsku/