Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Stříbro a bronz z poháru České republiky

Plavecký oddíl Rumburk se 6. – 7. prosince účastnil Poháru ČR desetiletého žactva v Domažlicích a Poháru ČR jedenáctiletých v České Třebové.
V Domažlicích výborně zaplaval Martin Jirásek a přivezl stříbro na 100 m P a bronz na 50 m P. Od úplného vítězství však Martina dělily jen dvě desetinky sekundy za závodníkem z Plzně. Osobní rekordy zaznamenali další dva naši plavci, Jan Eichler na 50 m Z a Anna Marie Peroutková na 50 m VZ a 100 m M.
V České Třebové bojovali jedenáctiletí z 51 oddílů České republiky. V silné konkurenci pěkně obstály i plavkyně našeho oddílu. Kristýna Cimrtová vyplavala 6. místo na 200 m Z a vytvořila si dalších pět osobních rekordů, Karla Strachoňová byla osmá na 50 m M a na své konto si připsala další čtyři osobní rekordy.
Zatímco ti nejlepší závodili daleko od Rumburka, někteří naši plavci věnovali celý víkend plavání ve Stráži p. R. Výborně bodovala Martina Vinšová s Davidem Brádlerem, osobní rekordy si zaplavali i Stanislav Kortus, Mirek Menc, Míra Horák a Andrea Farská.
Ani naši nejmladší plavci nezůstali doma. V krásném prostředí mosteckého Aquadromu poměřili síly při Vánočních závodech Jan Kulhavý, Tereza Milecová, Josef Kousal, Dominik Burger a Barbora Koderová.
Všem členům plaveckého oddílu, jejich rodičům, trenérům a všem sportovním nadšencům přejeme hodně zdraví, sportovního ducha a chuti do nového roku 2009.

plavacci

Rumburští medailisté z Poháru ČR 10letých v Domažlicích Martin Jirásek, Anna Marie Peroutková a Jan Eichler. Foto: soukr. archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail