Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Hudební festivaly na Šluknovsku v roce 2009. Kdy a kde?

dusilka Celosvětová hospodářská krize probíhá v přímém přenosu. V televizi, rádiu, na internetu. Bude mít vliv na festivaly v okolí?

Zdá se, že nikoli. Nepřehlédnutelné festivaly, jako je Čtverec, festiválek v Kyjově, festival v Kytlici, Letnice na Vlčí hoře a doubický Drsný sever se konat budou.

Netradičně první bude letos zřejmě Čtverec. Přesune se už do měsíce června a zatím není jisté ani to, jestli se bude konat na Čtverci v Poustevně. Michal Šatník potvrzuje dramaturgii minulých ročníků, která byla zaměřena spíše na undergroundové party. „Děláme to, co nás baví, a budeme v tom pokračovat,“ říká.

Festival samotný ovšem možná zaznamená změny. „Bude to spíš malý festival spojený s velkým mejdanem. Akce podobná té, která probíhá v Doubici a jmenuje se Drsnej sever.“

Druhá bude Kytlice v sobotu 18. července. Marek Brodský se o letních festivalech vyjadřuje dlouhodobě stejně: „Vybíjíme se navzájem. Na pěti stech festivalech se střídá padesát kapel.“ A někdy to tak opravdu vypadá.

Štafetu převezme Kyjovský festiválek. Měl by se odehrát v sobotu 25. 7. 2009. Tady kupodivu nejsou hlavním problémem peníze, ale maminka šéfa festivalu Jardy Navary. „Vloni nám během festivalu vlezli do domu zloději a mamince se to hrubě nelíbilo. Snad ji i tentokrát přesvědčím…“

A co nějaké hvězdy, budou? „Hvězdy jsou moc drahý a návštěvnost nezvednou. Ale kapely tam budou určitě zajímavý.“

Koncem července – začátkem srpna by se měl odehrát další ročník doubického Drsného severu. Organizátoři pochopili, že když se tato akce pořádala až v září, byl sever skutečně drsný. Mrzli diváci i kapely. Jedna z hlav festivalu Martin Schulz říká: „Peníze nemáme a nikdy jsme neměli. Hvězdy nám tu hrají zadarmo, takže můžeme v konání festivalu pokračovat. Letos by k hudebnímu festivalu mělo přibýt i výtvarné sympozium.“

Megaakce na konec sezony budou Letnice na Vlčí hoře. Po katastrofickém loňském ročníku, kdy byl festival zrušen pro naprosto příšerné počasí, se letos jeho brány otevřou 21. a 22. srpna. Pátek by měl patřit kapelám místním a začínajícím, sobota by měla být ve znamení hvězd a tradičních účastníků téhle akce, mezi které patří například Krucipüsk.

 

Hvězdou loňské „Doubice“ byla Lenka Dusilová. Foto: vybezek.eu

Tisk Tisk | E-mail E-mail