Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Máme rádi zvířata?

V minulém článku jsem se zmínila o lidech, kteří si vezmou kotě nebo stěně pro své potěšení, nebo jako hračku pro své dítě, a pak se jich krutě zbaví.

Dnes bych chtěla oslovit lidi, kteří bydlí ve městě, hlavně v panelácích, a chodí krmit potulné kočky k popelnicím. V současné době pokračuje kastrace potulných koček prostřednictvím záchytných kotců. Prosím všechny ty, kteří chodí krmit potulné kočky a vědí, kde se zdržují a dokázali by snad některou odchytit, aby zavolali na telefonní číslo 604 919 413. Kočku odvezeme k veterináři, dáme vykastrovat, doléčíme, nabídneme do pěstounské péče a v nezbytných případech vypustíme tam, kde byla chycena. Tak se šetrným způsobem zamezí jejich množení! A pokud lidé ve městě dostanou rozum a nebudou vyhazovat další kočky na ulici, rychle se jejich počet sníží! Jedna kočka je schopná za jeden rok porodit až 12 koťat! V malém množství jsou potulné kočky užitečné, loví malé hlodavce, a tak čistí město, ale když je jich moc, jsou lidem na obtíž, mohou představovat i zdravotní riziko.

Na závěr bych chtěla poděkovat pánům W. Tylovi z firmy Wakos a J. Vondrákovi za finanční pomoc pro náš kočičí azyl. Také děkuji všem ostatním lidem, kteří přispěli na sbírku pro rumburský útulek v prodejně Ratio.

Miluše Honsů

kočičí azyl „Konečně šťastný domov“

Tisk Tisk | E-mail E-mail