Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Novoroční vykročení mladších žáků FK Rumburk

Nový sportovní rok zahájili v neděli 4. ledna 2009 mladší žáci FK Rumburk účastí na fotbalovém halovém turnaji Volksbank Cup, který pořádal FC Oberlausitz Neugersdorf a kterého se zúčastnilo celkem devět družstev.

Hrálo se v pěkné moderní sportovní hale v sousedním Seifhennersdorfu a naše družstvo si nevedlo špatně. Ve své skupině sice na úvod podlehlo pozdějšímu vítězi turnaje FC Energie Cottbus 1:2, poté porazilo FV Biebrich 3:1, s pořádajícím celkem FCO Neugersdorf se rozešlo smírně po remíze 0:0 a FV Eintracht Niesky zdolalo 3:1. Obsadilo 2. místo a postoupilo do semifinále, kde se utkalo s vítězem druhé skupiny SC Borea Dresden. Na tohoto soupeře naši hráči bohužel nestačili a podlehli mu 2:5. V boji o konečné 3. místo smolně prohráli s SG Weixdorf 1:2, když obstarali všechny góly utkání, včetně těch soupeřových.

Celkově tedy družstvo FK Rumburk obsadilo v tomto novoročním halovém turnaji 4. místo. Navíc Richard Sedláček získal zvláštní ocenění pro nejmladšího (a také nejmenšího) hráče turnaje. Nejlepším střelcem družstva byl F. Sedláček se třemi góly, po dvou brankách přidali Žďánský a Hoke, po jedné Hejduk a R. Sedláček, jeden gól byl vlastní. A naopak, největším smolařem družstva i celého turnaje můžeme nazvat J. Drdu, jehož dva „vlastenci“ rozhodly semifinálový duel našeho celku.

Konečné pořadí: 1. FC Energie Cottbus, 2. SC Borea Dresden, 3. SG Weixdorf, 4. FK Rumburk, 5. FSV Budissa Bautzen, 6. FV Biebrich 02, 7. FV Eintracht Niesky, 8. NFW Gelb-Weiß Görlitz, 9. FCO Neugersdorf.

Tisk Tisk | E-mail E-mail