Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Prvním dítětem roku 2009 je Veronika Sykáčková

Přesně minutu po půlnoci 1. 1. 2009 se v Lužické nemocnici v Rumburku narodilo první dítě České republiky – Veronika Sykáčková-Matiková z Varnsdorfu. Miminko vážilo 3,46 kg, měřilo 52 cm a podle MUDr. Svobody je holčička naprosto zdravá a v pořádku. „Porod byl spontánní, bez komplikací a obešel se bez účasti lékaře pouze za asistence porodní asistentky,“ doplnil informaci porodník.

Jedním z prvních gratulantů šťastné maminky Lenky Sykáčkové byl senátor Parlamentu ČR a rumburský starosta Jaroslav Sykáček (shoda jmen není náhodná, novopečená maminka je senátorovou vzdálenou příbuznou), který ji navštívil v nemocnici krátce po poledni. Pogratuloval nejen spokojené mamince ke krásné holčičce, ale i tatínkovi Robertovi Matikovi, který se netajil dojetím nad svým prvním potomkem. „Byl jsem přitom, když se má dcera narodila a jsem šťastný, že jsem mohl být oběma svým holkám nablízku v jejich těžké chvíli a být jim oporou,“ svěřil se stále ještě s pohnutím novopečený tatínek.

Senátor Sykáček předal mladé rodině kytici růží: „Vždy, když se narodí nový človíček, je to zázrak a je to šťastná chvíle. Ale v tuto chvíli je to významné i pro Rumburk, který jako první mohl přivítat do života nového občánka České republiky,“ dodal Sykáček.

Jak je již letitým zvykem, první občánek republiky bývá štědře obdarován. Dary pro novoroční holčičku chystá nejen senátor Sykáček, ale i město Rumburk a ani varnsdorfská radnice neopomene přivítat svého občánka s osobní gratulací starosty Josefa Poláčka a s malým překvapením.

V reakci na tuto šťastnou zprávu se nechala slyšet hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová, že i kraj chce pokračovat v tradici a i letos dát prvnímu občánkovi Ústeckého kraje v novém roce finanční dárek. V loňském roce byl prvním dítětem v kraji chlapeček z Chomutova, který od kraje tehdy dostal 20000 korun. Jak velký dárek dostane do kolébky Veronika, o tom v lednu rozhodne Rada Ústeckého kraje.

mimino

Pohled, který dojímá. Šťastná maminka Lenka Sykáčková se svou dcerou Veronikou, prvním dítětem roku 2009 v České republice. Foto: douša

Tisk Tisk | E-mail E-mail