Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Rumburku se rodí nový film

Drsný sever aneb sedm dní života

Zdá se, že se Rumburk stává líhní mladé filmové amatérské generace. Po prvotinách nadějného režiséra Martina Pohla Beer story, Deprivační Staniol a Život není krásný se k rumburské filmové scéně hlásí další tvůrce Michal Nekola se svým prvním dílkem Drsný sever aneb sedm dní života.

Námětem filmu, který se hlásí k žánru drsných akčních thrillerů okořeněných špetkou českého humoru, byl skutečný příběh podnikatele, který během sedmi dní klesl z výšin podnikatelské smetánky až na samé dno nejen společnosti a svého podnikání, ale své životní existence.

„Chceme tímhle filmem ukázat, že i nejnamyšlenější podnikatel může někdy vlítnout do pěkného průšvihu a že se jeho nosánek nemusí nahoře udržet dlouho,“ říká jeden z tvůrců filmu Michal Nekola. Ten si v něm také zahrál hlavního hrdinu Viktora Nikolajeviče po boku většiny svých kamarádů a přátel, ale i jiných výrazných rumburských postaviček, jako je například známý bezdomovec Standa Berky. Na křesle režiséra, scénáristy a střihače se střídá se svým dlouholetým přítelem Lukášem Černým, pro kterého se ve filmu také našla jedna z vedlejších rolí.

Mladí tvůrci sice na začátku natáčení drželi v rukou podrobný scénář k filmu, ale v průběhu času se ho vzdali a nyní dávají přednost improvizaci a okamžitým nápadům. Proto se například nesmí divák divit, když drsní seveřané přepadnou místo podnikatele žluté autíčko Femily frost, které se jim náhodně připletlo do záběru. Improvizace v tu chvíli zvítězila nad scénářem a zmrzlinář se nestačil divit. A takových „šplouchů“ je prý ve filmu daleko víc.

Díky tomu se původní třicetiminutová stopáž poněkud rozrostla, a tak by při dubnovém premiérovém promítání v rumburském kině na Střelnici mohl být promítnut již devadesátiminutový „celovečerák“. Jak to ovšem dopadne neví ani Michal Nekola, pro kterého je celé natáčení nejen úžasnou zábavou a novou adrenalinovou zkušeností, ale i velikým překvapením.

„Jak to všechno s filmem bude, to zatím nikdo neví. Pokud se vše povede a Drsný sever bude mít u diváků úspěch, chtěli bychom ho přihlásit do nějaké soutěže amatérských filmů,“ plánuje Michal Nekola.

A co má v plánu hlavní hrdina? „Ten se snaží vylízat se z průšvihu. Proti Viktorovi, úspěšnému podnikatel, se jednoho dne karty obrátí a on přijde o firmu, milenku, nejlepšího kamaráda, bratra, rodinu a o peníze. V patách má mafii a nemá nikoho, kdo by mu z bryndy pomohl. Co ho čeká dál vám prozrazovat nebudu, ale můžu vám říct jen jedno. Happy end nečekejte!“ dodává Michal Nekola.

Tisk Tisk | E-mail E-mail