Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Co vy na to, pane senátore?

Rozhovor s Ing. Jaroslavem Sykáčkem

Na posledním jednání starostů Šluknovska jste se dostal do ostrého střetu s krajským radním Mirko Bernasem. O co šlo?

Osobně to nevnímám jako nějaký ostrý střet, ale jako pouhou výměnu názorů. Pan Bernas ve svém vystoupení k nám starostům avizoval, jak chce pomáhat městům a obcím Šluknovského výběžku, a já a starosta Zoser jsme se ho zeptali, jak tato pomoc bude skutečně vypadat, když dosud nám více škodil, než pomáhal.

Pan Bernas za vámi v jednu chvíli přišel s omluvou a s nabídkou smíru. Vy jste ji ale odmítl. Proč?

Celé to vzniklo tak, že nám pan Bernas ve svém plamenném a podbízivém projevu kromě jiného vysvětloval, jak nesouhlasil s heslem Severočechů.cz: „Co jiní rozkradou, my rozdáme“. Já jsem s tímto jeho postojem vyjádřil souhlas, ovšem pak jsem nepochopil, proč tedy právě on tímto logem osobně polepoval můj volební automobil. Načež si pan Bernas zřejmě uvědomil, že byl opět přichycen při lži (a v této záležitosti již lhal i v Děčínském deníku) a chtěl se mi omluvit slovy: „Tak já se ti za tu nálepku omlouvám“. S vě-domím, že se nejen proti mé osobě, ale i vůči dalším starostům a jejich městům a obcím dopustil mnoha dalších špatností, jsem tuto omluvu nepřijal a řekl mu, že s politickými přeběhlíky a lháři si ruku nepodávám. K tomu bych rád dodal, že naprostá většina starostů mi i v této věci vyjádřila podporu a s mým výrokem souhlasila.

Jako dva významní politici, vy jako starosta města Rumburku a senátor a pan Bernas jako radní Ústeckého kraje, budete muset spolu i v budoucnosti jednat a zřejmě i spolupracovat. Máte nějakou představu, jak vztahy mezi vámi urovnat a jak spolu nadále i vycházet?

Ve vedení Ústeckého kraje jsou naštěstí i lidé, kteří to se svou pomocí městům a obcím myslí skutečně vážně. Je ovšem možné, že o svých dobrých úmyslech nakonec nás starosty přesvědčí i pan Bernas. K tomu je ovšem zapotřebí nikoliv prázdných slov, ale skutečných a hlavně pozitivních činů. Teprve potom můžeme začít spolupracovat. Neboli – nikdo jistě neočekává, že se budeme s panem Bernasem zbožňovat, ale pokud uvidím skutečnou a nejen proklamovanou vůli pomáhat našim městům a obcím, jsem připraven v jejich zájmu ke spolupráci.

Tisk Tisk | E-mail E-mail