Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Den otevřených podstávkových domů

podtavka Asi málokdo ví, že již pátým rokem se v Saském, ale i Českém Švýcarsku vždy v poslední květnový den otevírají dveře podstávkových domů. Tyto úžasné a jedinečné zástupce lidové architektury si bude moci každý zájemce prohlédnout od sklepa až po půdu, bude moci pohovořit s majitelem nebo se staviteli a v některých domech se bude moci seznámit i s ukázkami lidových řemesel nebo kulinářskými specialitami předků.

Organizátoři, kterými jsou zástupci saského okresu Görlitz, připravili pro účastníky této zajímavé akce několik místních prohlídek po otevřených domech, cyklovýlety, řadu informačních center, ale přispěchali i s opatrovnickou službou pro děti umožňující dospělým užít si v poklidu celé květnové odpoledne bez svých ratolestí.

Den otevřených podstávkových domů se koná 31. května 2009 od 10.00 do 17.00 hodin s přestávkou na oběd mezi 12. a 13. hodinou. Akce bude zajímavá nejen pro návštěvníky, ale i pro samotné hostitele. Proto organizátoři akce vyzývají všechny majitele domů s podstávkou, kteří by se chtěli zúčastnit a otevřít dveře svého domu veřejnosti, aby se přihlásili co nejdříve saské straně na e-mail info@umgebindeland.de nebo na adresu Okres Zhořelec, místní pobočka Žitava, Geschäftsstelle Umgebindeland, Hochwaldstraße 29, 02763 Zittau.

Pro další konzultaci jsou k dispozici spolupracovníci zastupitelství Umgebindeland (tel.: 03583-721113).

Tisk Tisk | E-mail E-mail