Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Festivaly na Šluknovsku – podruhé

Nedávno jsme čtenáře Rumburských novin informovali o připravovaných hudebních festivalech ve Šluknovském výběžku. A třeba i o tom, že legendární festival Čtverec letos pravděpodobně na Čtverci nebude. A ona je to pravda, skutečně tam nebude.

Předskočí prázdniny a odehraje se na Fabrice v Doubici v sobotu 20. června. O programu víme, že bude nezávislý a že nezahraje nikdo, koho jste už na Čtverci viděli. Nic nového. Několik vystupujících bylo odtajněno, a tak již teď můžeme prozradit, že zahraje River for sale, Fetch!, 5 seconds To Leave, SMS (oblíbená kapela doubického starosty) a Kvety nikotinu (SK).

V kempu na Valdeku proběhne před začátkem prázdnin (26. – 27. 6.) motopárty, kde se bude také hrát. Zatím se ví, že začátek je v pátek v 17.00 hod. a zahrají kapely Semeno – Kabát revival, Rhodian.cz a Pavouci. V pátek večer proběhne několik soutěží a v sobotu vyjížďka (cca 40 km) spojená s kaskadérským vystoupením. Před setměním zahrají dosud nepotvrzené kapely.

Druhý ročník Pod Jedlovou festu se uskuteční 4. 7. v rekreační areálu Pod Jedlovou (Osada Jedlová – Jiřetín p/J). Zahrát by měli Stefanie Russo & Band (Teplice), Hovada (Kostelec nad Labem), Tři sestry revival banda (Praha), Semeno (Varnsdorf), Dan Horyna & Merlin (Praha), Mandava (Rumburk) & dětský sbor, Vladimír Mišík & ETC, David Kraus & Band a Aleš Brichta & AB Band.

Nakonec něco pro fajnšmekry. Tony Ducháček a Garage přijede zahrát hned dvakrát a vždy při nějaké cyklistické trachtaci. Nejprve ho uvidíme na Pahorkáči (22. srpna) a vzápětí zavítá na Tour de Zeleňák, a to 5. září.

zdroj: www.vybezek.eu

Tisk Tisk | E-mail E-mail