Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Finanční injekce přijde jistě vhod

Mimořádné finanční těžkosti mohou zaskočit každého a v kterémkoliv věku. Zvláště v dnešní době, kdy stovky lidí měsíčně přicházejí o práci a možnost výdělku, se na sociální odbor města Rumburk obrací stále více lidí o tzv. MOP, neboli mimořádnou finanční pomoc. Ta je určena pouze na odůvodněné nezbytné náklady, či na zdůvodněný jednorázový výdaj, nebo se vyplácí při újmě na zdraví. Až deseti lidem měsíčně schválí odbor tuto mimořádnou finanční výpomoc a vyplacená částka může dosáhnout až výše 2020 Kč.

Například v současné době je tento příspěvek vyplácen na školní lyžařské výcviky dětí ze sociálně slabších rodin. Z Mopu byl také hrazen nocleh jednomu rumburskému občanovi v děčínském azylovém domě, nebo příspěvky rodinám, které si berou na prázdniny své děti umístěné v ústavu. V mimořádném případě byl poskytnut příspěvek i rodině na výživu a výchovu dětí v pěstounské péči, u nichž soud zatím nerozhodl o příspěvku na výživu.

Rumburští úředníci v současné chvíli uvažují o poskytování speciální pomoci nezaměstnaným formou stravenek. Přestože je tato praxe obvyklá například v Děčíně nebo České Kamenici, v Rumburku zatím stravenky nebyly poskytovány. Zda se tak stane se rozhodne až při dalších jednáních.

Tisk Tisk | E-mail E-mail