Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kampak máme namířeno?

Radnice, Chřibská

radnice Když projíždíte Chřibskou, je nemožné nevšimnout si na náměstí budovy Radnice. Má dlouhou historii, poslední zásadní přestavba se datuje do roku 1872. Tehdy byla vybavena i věží, která však byla tak těžká, že budově samotné příliš neprospívala a jelikož praskaly zdi, musela být odstraněna. Jako obzvláště vtipné mi připadá, že místní konšelé Radnici příliš jako radnici nevyužívali a schůzovali raději v restauraci U Zlaté hvězdy. Bohužel nikdo ze současného personálu restaurace Radnice nám nebyl schopen říci, kde se tento pamětihodný podnik nacházel. Možná je to všechno jenom historka vycucaná z prstu, něco jako příběhy bájných starců, ale stejně se mi velmi zamlouvala.

Spodní patro Radnice je rozděleno chodbou, napravo je bar, který jsem jako řidič vynechal, vlevo jídelna. Zde je jeden stůl určený kuřákům, zbytek nám odnaučeným a nenaučeným. Menu bylo nabízeno za 54 Kč. Skládalo se z polévky a jediné hotovky – špekových knedlíků.

Nyní přichází trapný moment. Obyčejně si všechno píšu, abych si připomenul situaci a byl pokud možno přesný. Tentokrát jsem si ale dělal výpisky z historie budovy, a tak si ani za boha nemůžu vzpomenout, jaká byla polévka. Tedy, byla bez výhrad, co se týká chuti, ale jestli jsem měl vývar hovězí nebo kuřecí… e?

jidlo Špekové knedlíky jsem naštěstí vyfotil a mohu říci, že byly báječné, a nejen špekové, ale i slaninové. Zelí bych si dokázal představit výraznější.

Zbytek nabídky tvořily minutky. Nijak levné na tenhle konec světa, ceny se pohybovaly mezi 120 až 150 korunami. Dvousetgramové steaky stojí ke třem stovkám.

Spořící Gabriela si vybrala pikantní rybí filé (85 Kč + hranoly 25 Kč) a moc si ho pochvalovala.

Výhoda je, že ona moc nejí, hubne či co, a tak jsem i filé ochutnal a bylo šťavnaté a udělané tak říkajíc po zahradnicku, tedy se spoustou nekyselé zeleniny.

Oba, řidič i neřidička, jsme pili Bonaquu a vynechali pivo (Gambrinus desítka 18 Kč, Březňák dvanáctka také za 18 korun). Po dobrém jídle odhodlali jsme se i ke kávě a presso za 20 Kč bylo v pořádku.

V jídelně nehrálo rádio a nikde nebyla televize. Skutečně osvěžující zážitek.

P.S. V/na Radnici ve Chřibské fakt měli den. Kromě nás, kteří se chystali o jídle psát, přijely i dvě dámy z hygieny. Letmým pohledem mám za to, že hospoda více méně jejich kontrolou prošla. Vtipná mi připadala věta paní Gé, která prohlásila: Mohly by si aspoň umejt vlasy, když už sou z tý hygieny. Marek

Tisk Tisk | E-mail E-mail