Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Petr Spálený vystoupí v Rumburku již v březnu

Jednou z legend českého roku je Petr Spálený. Hudbě se začal věnovat na počátku 60. let, kdy hrál na bicí nástroje v rockenrolové skupině Crossfire.

Počátkem roku 1967 přichází ale nabídka profesionálního angažmá v Divadle Apollo, složeném ze špiček populární hudby té doby: Karel Gott, Karel Hála, Yvonne Přenosilová, Pavlína Filipovská, Sally Selingová a další, a tak vzniká kapela Apollobeat.

Přestože Divadlo Apollo po ruské okupaci v roce 1968 zaniká, Petr Spálený s Apollobeatem koncertuje samostatně dál. Získává první Zlatou desku. V roce 1971 nahrává první živé album Petr v Lucerně a umísťuje se na druhé příčce ankety Zlatý slavík.

Petr Spálený vystupoval s Apollobeatem, později skupinou Apollo, nepřetržitě dvacet let. V sedmaosmdesátém roce přijali Petr Spálený a Miluše Voborníková angažmá v Divadle Jiřího Grossmanna, kde působili ve skupině Miloslava Šimka a Jiřího Krampola. Na koncertní pódia se s Apollem vrátili znovu v roce 1995.

V prosinci 1997 byly v Divadle v Dlouhé uspořádány dva jubilejní koncerty k 30. výročí umělecké činnosti Petra Spáleného a Apollobeatu. Kromě Petra Spáleného na nich vystoupila Miluše Voborníková, skupina Apollo i kompletní Apollobeat v původním složení. V roce 2000 vyšly Největší hity 2 – Dáma při těle a za první díl Hitů získává Petr nejdříve zlatou a počátkem roku 2001 platinovou desku.

Koncert z cyklu DK Umělecké legendy se bude konat v sobotu 7. 3. 2009 od 19.00 hod. v Domě kultury Rumburk

Tisk Tisk | E-mail E-mail