Rumburského kapříka se zúčastnili i zahraniční hosté z Großschönau

Tištěné noviny 04/2009 | 26. 2. 2009 | Nezařazené

kapr V sobotu 7. února přijelo poměřit své síly na závody Rumburský kapřík 2009 do rumburského bazénu 91 plavců ze šesti oddílů.

I když v tomto období trápí spoustu dětí chřipka, účast 35 závodníků jen z našeho oddílu PoRum byla pěkná. Zahájením závodů jsme přivítali hosty z Liberce, České Lípy, Stráže pod Ralskem, Varnsdorfu a sousedního Groß-schönau. Startér odpískal celkem 428 startů, většině plavců se podařilo zaplavat si nejen výborné časy, ale stát i na stupni vítězů. Nejmladšími závodnicemi byly teprve šestiletá Martina Kulhavá (PORum) a Marie Vaněčková (PKSpR).

Pochvalu za výkon si zaslouží Ondřej Koštejn, Jan Vojta, Jan Eichler, Josef Plíhal, Filip Pešek a Eliška Venturová. Svůj cíl splnil i Ondřej Šeps, kterému se podařilo zaplavat 100 m VZ pod minutu (0:59,0). Příští týden odjíždí tým rumburských plavců ve složení Martin Jirásek a Šárka a Karla Strachoňovi závodit do Litoměřic a koncem února jiná věková kategorie poměří síly v Lounech.

Děkuji všem rozhodčím a rodičům za aktivní výpomoc při závodech a těším se na další spolupráci.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://archivrn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://archivrn.rumburk.cz/2009/02/26/rumburskeho-kaprika-se-zucastnili-i-zahranicni-hoste-z-grosschonau/