Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Z archivu Domu kultury Rumburk

Dům kultury Rumburk se rozhodl vydat ze svého archivu zájemcům z řad veřejnosti zvukové a zvukově obrazové záznamy na nosičích MC (kazety),CD a DVD.

Jde o nejrůznější žánry uměleckých produkcí, jak se říká „od dechovky po operu,“ které byly za posledních 30 let získány od autorů, interpretů i jiných výkonných umělců a jejich uměleckých agentur jako informační, propagační a nabídkový materiál. V převážné většině jde o originální nahrávky, které jejich vydavatelé běžně distribuovali do prodejní sítě zvukových nosičů v ČR. Dále také o demosnímky řady skupin a interpretů, které si je nechali vytvořit jako ukázky svých vystoupení.

Mimo zvukové nosiče vydal také archiv domu kultury pamětníkům značné množství fotografií i notového materiálu z různých pořádaných akcí ještě z dob, kdy bylo dnešní městské kulturní zařízení nazýváno Dům kultury ROH Desta Děčín. K dispozici jsou také propagační plakáty k bývalým filmovým produkcím, plakáty a fotky zpěváků, herců, skupin i jiných umělců, kteří kdy dnešní Střelnici navštívili.

Tyto archivní materiály jsou veřejnosti poskytovány vždy a pouze před zahájením veřejných produkcí v domě kultury v rámci cyklických pořadů Kavárna pohoda (každou poslední neděli kalendářního měsíce od 14.00 do 19.00 hodin) a cyklu Hudební klub (16. 2. a 14. 4. v 19.00 hodin – viz. program domu kultury – www.dkrumburk.cz). Další informace lze získat na adrese strelnice@voinv.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail