Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk prodává další tři výstavní domy

Na nové majitele čekají tři výstavní činžovní domy v Rumburku, které zastupitelstvo města na svém únorovém zasedání nabídlo k prodeji.

Zřejmě nejzajímavější nabídkou je prodej domu č. p. 1380, který rumburští znají pod dřívějším názvem Mototechna. Dům stojí na atraktivním místě na třídě 9. května naproti městské knihovně. V domě je sedm bytů a dva nebytové prostory, v nichž je umístěna prodejna květin a luxusního prádla. Radnice očekává, že za prodej domu získá minimálně pět milionů korun.

O pět set tisíc korun dražší je dům č. p. 1907. I ten se nachází na hlavní rumburské třídě. Kromě sedmi bytů se v něm nacházejí i čtyři nebytové prostory. Prodejna Švadlenka sice k prvnímu březnu končí, ale i nadále je zde prodejna Ratio a knihkupectví.

Nedaleko pěší zóny se nachází třetí dům se dvěma nebytovými prostory, určený k prodeji. Budova se nachází vedle pošty a město ji nabízí za minimálně 3,4 milionu korun.

Všechny tři domy jsou prodávány ve zvláštním režimu, který upravuje podmínky pro budoucí kupce. Podle nich musí budoucí majitel například do čtyř let od podpisu kupní smlouvy provést kompletní rekonstrukci střešní krytiny, klempířských prvků, fasády, dveří, oken a výkladců. Pokud by tuto podmínku nesplnil, čekala by ho smluvní pokuta až ve výši prodejní ceny domu.

Město chce tímto opatřením zabránit neprůhledným obchodům spekulantů s nemovitostmi a zároveň chce docílit postupného zvelebování domů v centru města Rumburku, i když jsou v soukromých rukách.

Tisk Tisk | E-mail E-mail