Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské atletky na mistrovství České republiky opět excelovaly

anyaeli Na dalším mistrovství České republiky žactva v pražské hale na Strahově vystoupily rumburské atletky veleúspěšně. Mistrovství bylo dvoudenní a konalo se v sobotu 28. února a v neděli 1. března.

Sestry Anežka a Eliška Drahotovy startovaly opět, ale tentokrát v běžeckých disciplinách. První den absolvovala Anežka rozběh na osmisetmetrové trati a časem 2:22,18 postoupila do nedělního finále, kde v ještě vylepšeném čase 2:19,18 vybojovala bronzovou medaili. V neděli pak Eliška v závodě na 1500 m získala zlatou medaili a titul Mistra republiky pro rok 2009. Přidala tak do své sbírky další titul z Mistrovství České republiky v lehké atletice žactva. Ten předešlý vybojovala 8. února tohoto roku v chůzi na 3000 metrů před svou sestrou, která došla na druhém místě.

Rumburská atletika již dlouho nepamatuje tak vynikající výsledky týkající se trenérské práce a přístupu mladých atletek k tréninkovým povinnostem. Je na místě poděkovat jak děvčatům, tak trenérům a popřát stále dobré výsledky jejich spolupráce.

Tisk Tisk | E-mail E-mail