Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pomáhat je radost

Velikonoční sbírka 2009

Již poosmé se může česká veřejnost podílet na Velikonoční sbírce humanitární organizace ADRA, která se letos bude konat 31. března a 1. dubna pod heslem „Pomáhat je radost“.

Výtěžek sbírky bývá vždy rovnoměrně rozdělen mezi tři typy pomoci, kterým se ADRA věnuje. Třetina peněz je určena pro dlouhodobé rozvojové projekty v zahraničí, třetina pro humanitární pomoc při mimořádných událostech a třetina bude použita na projekty realizované v jednotlivých regionech České republiky. Záštitu letos převzala trojice známých tváří – projekty domácí zaštítí herečka Táňa Fischerová, projekty rozvojové moderátorka Lejla Abbásová a projekty humanitární vzal pod svůj patronát herec Miroslav Táborský. Všichni tři se sešli, aby podpořili myšlenku, která letošní ročník sbírky provází: každý žijeme svůj vlastní život, ale spojuje nás radost z pomáhání druhým.

Sbírka proběhne ve více než sto městech v Čechách i na Moravě. V Rumburku se sbírka uskuteční dne 31. března za pomoci dobrovolníků – studentů rumburského gymnázia. Každý student bude mít tričko s logem ADRA a bude označen jmenovkou. Studenti budou chodit po dvojicích, přičemž každá dvojice má na starosti jednu zapečetěnou kasičku. Dárce, který přispěje částkou 30 Kč, obdrží symbolický dárek i od Adry, letos to jsou magnetky se symbolem úsměvu.

Velikonoční sbírka představuje pro Adru významný zdroj prostředků, který je nezbytný pro realizaci některých projektů. Pomoc drobných dárců je důležitá například pro rozvojový projekt rekonstrukce nemocnice v obci Itibo v jihovýchodní Keni – zařízení Adry zde slouží pro 200 000 lidí z širokého okolí. Z humanitárních projektů pomohly v poslední době peníze dárců uskuteč-nit třeba okamžitou pomoc uprchlíkům, vyhnaným ze svých domovů během války mezi Gruzií a Ruskem. Mezi domácí projekty, jež podpoří prostřed-ky z Velikonoční sbírky, patří například provoz azylových domů, hospicové péče nebo dobrovolnických center působících po celé České republice, ze kterých vycházejí stovky dobrovolníků do různých zařízení, aby pomáhali těm, kteří to potřebují – ať už seniorům, zdravotně postiženým či sociálně slabým.

RNDr. Beatrice Patzeltová, Ph.D.

dobrovolná spolupracovnice Adry a koordinátorka sbírky v Rumburku

Tisk Tisk | E-mail E-mail