Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ve Velkém Šenově proběhla regionální soutěž základních škol Duha

soutez Celkem sedm družstev ze základních škol ze Šluknovského výběžku poměřilo 19. února své znalosti a dovednosti v dalším kole regionální soutěže Duha, jehož hostitelem byla tentokrát Základní škola Velký Šenov.

Sedmičlenná družstva žáků ze sedmých tříd soutěžila v deseti různých a neobvyklých disciplínách. Například v keramické soutěži měli žáci za úkol vymodelovat pavouka, nebo ve výtvarné výchově nakreslit uhlem ptáka podle předlohy. Zdánlivě jednoduchý úkol, vystřihnout z papíru sněhovou vločku, se ukázal pro většinu soutěžících jako velký problém. Mnozí z nich ani neuměli správně složit papír na vločky. Snad právě proto přivítali s radostí hudební soutěž, při níž soutěžící hádali písničky z pohádek a kde si mohli napravit reputaci a dohnat ztracené body.

V tomto kole soutěže Duha zvítězilo družstvo z hostitelské školy, tedy Šenovanky. Na druhém místě se umístila ZŠ Jiříkov a třetí byla ZŠ U Nemocnice Rumburk. Za nimi skončila družstva z Dolní Poustevny, z rumburské ZŠ Tyršova, ze Šluknova a Chřibské.

V celkové soutěži Duha vede družstvo žáků ze ZŠ U Nemocnice v Rumburku, kterému na paty šlape družstvo z Velkého Šenova.

Tisk Tisk | E-mail E-mail