Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Seznamte se s Jahelkou, neznalost vás neomlouvá

Tento rok oslaví známý folkový zpěvák a skladatel Ivo Jahelka 55 let od narození v Dačicích. Vystudoval právnickou fakultu Karlovy univerzity v Praze a kdyby jej bývalý severočech Mirek Kovařík nepřizval do jím moderovaného pořadu v klubu Rubín na pražské Malé Straně, brnkal by si asi na kytaru a prozpěvoval své úchvatné písničky v advokátní poradně v Jindřichově Hradci. Takto se však uvedl širšímu obecenstvu a začal vystupovat nejen na Portách a v kulturních domech, ale stal se zajímavým a známým folkařem i na televizní obrazovce. Jeho písničky a ucelené pořady vycházely a vycházejí i nadále z toho, že smích je kořením života, a v tomto duchu se nese i celý jeho zábavný pořad.

Doposud vydal devět sólových CD a podílel se na třech společných projektech, z nichž velký úspěch slaví i ten poslední s dalším folkařem Mirkem Palečkem. Napsal a vydal také tři knížky, kořeněné neopakovatelnými příběhy ze soudních síní.

V měsíci dubnu zahajuje svá vystoupení po republice u nás v rumburském domě kultury hned po Velikonocích v úterý 14., aby za tři dny nato rozesmál početné publikum v Klubu kultury v Uherském Hradišti. Pořad s názvem Písničky z pod taláru, ve kterém uslyší posluchači zhudebněné soudničky, perličky a povídání, je příležitostí i pro ty diváky, kteří se s Ivo Jahelkou rádi setkávali na programu ČT1 v pořadu Neznalost neomlouvá, aby jej poznali i osobně na sále domu kultury v 19.00 hodin.

Tisk Tisk | E-mail E-mail