Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dobrovolnické centrum Výběžek hledá další spolupracovníky

Občanské sdružení CEDR vytvořilo regionální dobrovolnické centrum, které bude působit po celém Šluknovském výběžku a na Českokamenicku. Toto by mělo propagovat a podporovat myšlenky dobrovolnictví ve společnosti s cílem zapojit co největší počet obyvatel do pomoci občanům v místní komunitě.

V současné době sice v některých zařízeních pomáhají dobrovolně občané, kteří mají chuť pomáhat, a praktikanti nebo studenti v rámci praxe, ale je potřeba vnést do této služby určitý systém a řád tak, aby byla zajištěna kvalita služby. Dobrovolnické centrum Výběžek zajistí odborné vedení dobrovolníků, jejich další vzdělávání, supervize a nabídne dobrovolníkům podporu a zázemí.

Rádi bychom v rámci regionu navázali spolupráci jednak s občany, kteří by se chtěli stát dobrovolníky, ale také s organizacemi, které by dobrovolníky uvítaly. Jde především o domy s pečovatelskou službou, domovy důchodců, ústavy sociální péče, nemocnice, školská zařízení, zařízení pro děti a mládež nebo neziskové organizace. Možností uplatnění pro dobrovolníky je mnoho, my se v první fázi chceme zaměřit na pomoc seniorům, pomoc občanům tělesně a mentálně postiženým v integraci do společnosti, pomoc dětem a mládeži při trávení volného času. V současné době hledáme dobrovolníky pro ÚSP Brtníky, ÚSP Jiříkov, domov důchodců Česká Kamenice či město Krásná Lípa a Agenturu Pondělí.

Kontakty na dobrovolnické centrum Výběžek – tel.: 775 233 703, e-mail: os.cedr@seznam.cz.

Dobrovolnické centrum Výběžek je financováno za podpory Ministerstva vnitra ČR.

Více informací o dobrovolnictví na www.dobrovolnik.cz, www.dcul.cz.

Tisk Tisk | E-mail E-mail