Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Dobrý rytmus je důležitý nejen v hudbě

Mateřská organizace Rytmus, o. s. vznikla v Praze v roce 1995 jako občanské sdružení s cílem zajišťovat služby, umožňující žít lidem s postižením nezávislejším způsobem života, při respektování jejich individuálních potřeb.

Díky dobrým výsledkům této služby vznikla počátkem letošního února v Rumburku další dceřiná společnost Rytmus D, o. p. s., která je zaměřena na pomoc občanům ve Šluknovském výběžku. Posláním těchto společností je umožnit lidem aktivní zapojení a seberealizaci, zejména ve vzdělávání a v pracovním uplatnění v běžném prostředí.

Naše organizace poskytuje službu sociální rehabilitace, zaměřenou na posílení kompetencí, schopností a dovedností člověka, aby mohl využívat běžné společenské zdroje a fungovat v přirozeném prostředí ve společenském životě i zaměstnání. Našimi klienty jsou lidé se sociálním znevýhodněním, mladí lidé opouštějící institucionální zařízení a ti, kteří potřebují podporu k získání a udržení si zaměstnání.

V současné době pracujeme s 11 zájemci. Podařilo se nám zaměstnat dva mladé muže, jeden z nich nepracoval 16 let a jako ostatní potřebuje podporu nejen na pracovišti a při jednání na úřadech. Pracovní smlouva s dalším mužem by měla být uzavřena po jednání se zaměstnavatelem v nejbližší době.

V rámci sociální rehabilitace pomáháme zájemcům vyplňovat různé formuláře, docházíme s nimi k lékaři, na úřady, pomáháme vyjednávat ČID i PID apod. Lidem s psychickými problémy poskytneme kontakt klinického psychologa. Naše klienty směrujeme také na další služby, které jsou pro ně vhodné. Spolupracujeme např. s ÚP Rumburk, se sociálním odborem Městského úřadu v Rumburku, DD v Lipové a s dalšími organizacemi podle potřeb klientů. V dohledné době bychom chtěli naše služby rozšířit o službu osobní asistence.

 

Kontakt na nás

Sídlo: Vilémov 138, 407 80 Vilémov u Šluknova

Kontaktní adresa: Palackého 205, 408 01 Rumburk

Tel.: 412 335 545

E-mail: rytmus-d@rytmus.org

Kontaktní osoby: Kateřina Motyčková, Ivana Adámková

Konzultační hodiny: každé pondělí a středu od 9.00 do 16.00 hod.

(mimo uvedenou dobu je možné si telefonicky sjednat individuální termín)

 

Tisk Tisk | E-mail E-mail