Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Na rumburských sportovištích letní sezóna již začala

Díky krásnému, téměř letnímu počasí začala sportovní sezóna na rumburském letním stadionu již v dubnu. Stadion jako první otevřeli hráči FK Rumburk, kteří zde odehráli své první jarní mistrovské utkání již na počátku dubna. Doufejme, že se jim na jaře bude dařit mnohem lépe, než v podzimní části soutěže. Pomoci jim mohou všichni sportovní příznivci tím, že přijdou fandit. Přehled všech domácích utkání může každý zájemce najít na internetových stránkách (www.sras.cz).

Pro aktivní návštěvníky jsou v rumburském areálu připraveny dva antukové kurty na volejbal a nohejbal, tři antukové kurty na tenis a jeden víceúčelový kurt s umělým povrchem. V průběhu roku bychom rádi rozšířili nabídku a vybudovali hřiště na petanque.

Stejně jako v minulých letech nechceme ani letos jen pasivně čekat na sportovní zájemce, ale aktivně připravujeme několik zajímavých akcí:

RTL – Rumburská tenisová liga

Jedná se o amatérskou otevřenou soutěž dvojčlenných družstev v tenisu. V průběhu celé sezóny se utkají všechna družstva formou každý s každým v zápasech ve dvouhrách a ve čtyřhře. O úspěšnosti této soutěže svědčí fakt, že od roku 2006, kdy proběhl takzvaný nultý ročník, se počet družstev zvedl z původních deseti na letošních 18. Další zajímavostí je jistě i účast družstev z celého Šluknovského výběžku (Vilémov, Šluknov, Velký Šenov…) Letošní ročník začal 19. dubna a veškeré informace o této soutěži najdete na www.rtl.webnode.cz.

Tenisová škola mládeže – TŠM

V roce 2007 vznikla v rámci organizace SRAS Tenisová škola mládeže, která zajišťuje výuku tenisu pro širokou skupinu mládeže, a to od začátečníků až po pokročilé. Díky výrazné pomoci města Rumburk, soukromých sponzorů a dotace Ústeckého kraje se v minulém roce podařilo zajistit nadstandardní vybavení TŠM. V současné době jsou k dispozici dětské rakety na zapůjčení, dětské tenisové sítě, tréninková tenisová síťová stěna a nahrávací tenisový stroj. O výuku se kromě dobrovolníků starají dva trenéři III. třídy. Po zimní sezóně, která proběhla v tělocvičně ZŠ U Nemocnice, začala výuka na kurtech 19. dubna. Další zájemci se mohou přihlásit na tel. 412 332 590 nebo přímo v areálu letního stadionu.

A co se na letním stadionu bude během roku dít dál?

8. 5. 2009

Pohár M. Hubeného & M. Jirouta

Fotbalový turnaj starých gard

27. 6. 2009

Setkání mistrů

Tradiční tenisový turnaj ve čtyřhře mužů nad 45 let

27. 7. – 1. 8. 2009

Týdenní pobytové tenisové soustředění dětí

září 2009

Třídenní tenisové výukové soustředění s trenérem I. třídy

19. 9. 2009

Pohyby 2009

Otevřený turnaj tříčlenných družstev v nohejbale

26. 9. 2009

Rumburský kanár

Hyundai Havel cup, otevřený tenisový turnaj ve čtyřhře mužů

 

Kromě těchto již tradičních akcí bychom rádi v letošním roce reagovali na úbytek registrovaných ve sportovních oddílech. Připravujeme společně s TJ Rumburk, FK Rumburk a základními školami náborový předváděcí den, na kterém by se děti měly možnost detailně seznámit s různými sporty.

Rád bych závěrem za všechny pracovníky SRAS popřál všem návštěvníkům našeho areálu hodně sportovních zážitků a věřím, že se nám podaří i v letošním roce vytvořit co nejlepší podmínky pro jejich sportovní aktivity.

Tisk Tisk | E-mail E-mail