Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Připravuje se třetí Loretánská noc

Rumburk • Netradiční večerní zpřístupnění barokní Lorety v Rumburku pro rodiče a děti se připravuje na pátek 22. května. Třetí Loretánská noc přinese mezi 20. a 23. hodinou koncert harmonikářky Jany Vébrové, výtvarné dílny, čtení regionálních pověstí, přednášku Loretánské podzemí II a opožděnou vernisáž výstavy Zmizelé Sudety. Premiérově bude zařazena divadelní pohádka a promítání dobových fotografií Rumburku a okolí. Akci pořádá Římskokatolická farnost – děkan-ství Rumburk ve spolupráci se Základní uměleckou školou Rumburk v rámci Festivalu muzejních nocí 2009. Vstupné je 15 Kč.

Pátý ročník Festivalu muzejních nocí vyhlásila Asociace muzeí a galerií ČR ve dnech 15. 5. – 20. 6. 2009. „Akce tohoto typu jsou již řadu let obvyklé ve velkých evropských městech a jsou založeny na jednoduchém principu, kdy muzea a galerie v daném městě zůstanou otevřeny do pozdních nočních hodin a nabídnou svým nočním návštěvníkům něco, co není v jejich denním programu běžné,“ uvedla Anna Komárková, výkonná ředitelka AMG.

V roce 2008 navštívilo rumburskou Loretánskou noc na čtyři sta dětských i dospělých návštěvníků. Loretánskou noc 2009 podpořilo Město Rumburk, Sparkasse Oberlausitz-Niederschlesien, JVB ENGINEERING a Plaston Česká republika.

loreta001

Při Loretánské noci 2009 bude premiérově zařazeno i divadelní představení, které pro děti i dospělé připravuje divadelní soubor Pomněnka z Dolní Poustevny. Foto: Soubor Pomněnka

Tisk Tisk | E-mail E-mail