Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Cesta do Německa přes Sebnitz bude dva měsíce uzavřená

Dolní Poustevna, Sebnitz • Hraniční přechod mezi Dolní Poustevnou a Sebnitz bude od 8. června pro motoristy uzavřen. Používat ho budou moci jen pěší turisté. Důvodem tohoto omezení je rekonstrukce kanalizace v Sebnitz, která by měla trvat osm týdnů.

Pro mnoho obyvatel z obou stran hranice je to velice nepříjemná situace. Němci si zvykli jezdit do Poustevny a dále do výběžku za levnými službami, například do restaurací, ke kadeřníkovi, pro léky nebo benzín, Češi jezdí do Německa nakupovat levné potraviny, boty a oblečení.

Bez nadsázky se dá říci, že toto dopravní omezení na dva měsíce zastaví život v celé oblasti, ať již na německé, či české straně.

Nadšeni nejsou ani ti, kteří si zvykli jezdit do Děčína po německých silnicích. Přes Sebnitz je to do tohoto města pouhých dvaatřicet kilometrů, přes české území sedmdesát. Navíc se doba jízdy přes české území protahuje kvůli opravám silnic mezi Krásnou Lípou a Českou Kamenicí. Na trase je více než deset semaforů a cesta do Děčína tak místo přijatelných šedesáti minut trvá i dvě hodiny.

Jak uvedl Děčínský deník, Ústecký kraj se snaží s německou stranou vyjednat alespoň zkrácení termínu rekonstrukce kanalizace. Stanovení objízdných tras na území Saska německá strana pro tranzit z Česka odmítá s odkazem na úzké městské komunikace, po kterých nelze objížďku směrovat.

Pokud nedojde k dohodě, budou muset Češi i Němci putovat přes hranice po svých. Své automobily by mohli odložit na improvizovaném parkovišti, které by mělo být zřízeno na německé straně bývalé celnice.

Tisk Tisk | E-mail E-mail