Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

I město Rumburk má své neplatiče a dlužníky

Rumburk • Celková výše dluhů vůči Rumburku dosahuje částky téměř osmi milionů korun. Největší nedoplatky vykazuje odbor civilně a dopravně správní, kde nedoplatky za přestupky v dopravě dosahují částky téměř 4,4 mil. Kč. K tomu je třeba připočítat ještě náklady na řízení, které představují ještě dalších skoro 500 tisíc korun. Pokuty byly vyměřeny uvedeným odborem zejména za dopravní nehody, nezaplacené pojištění a jízdu pod vlivem alkoholu. Další nedoplatky vykazuje tento odbor za přestupky civilní, kde dluh vůči městu dosáhl k dnešnímu dni částky 370 tisíc korun, a to i s náklady řízení.

Další velkou skupinou dlužníků jsou neplatiči za byty a nebytové prostory, kteří na nedoplatcích dluží částku necelých tří milionů korun.

Z vyjádření vedoucích jednotlivých odborů je zřejmé, že dluhy vůči městu neklesají, v souvislosti s pokračující krizí je naopak obava z nárůstu.

Město řeší tuto nepříznivou situaci v souladu s právními normami. Za minulý rok se podařilo pracovníkům finančního odboru vymoci necelé jedno procento dlužné částky. Jinak se dá řešení této situace charakterizovat spíše jako „běh na dlouhou trať“, protože asi 60 až 80 procent dlužníků je sociálně slabých a navíc, např. výpověď z bytu s přivolením soudu trvala celých pět let, exekuční vystěhování se táhne už skoro šest let.

Dagmar Žáková

  vpp1

Zaměstnanci MěÚ Krásná Lípa při úpravách městské zeleně v rámci veřejně prospěšných prací. Foto: Krásná Lípa

Tisk Tisk | E-mail E-mail